Горіх. Фото - Pixabay

В Україні планують висаджувати промислові горіхові сади, пристосовані до зміни клімату

Фахівці Української горіхової асоціації пропонують більше використовувати горіхоплідні культури з підвищеними засухостійкими якостями, такі як мигдаль і фундук, щеплений на ведмежому горісі або інших деревовидних підщепах.

Про це повідомляє УГА, пише agronews.ua. Відзначається, що з огляду на перспективи зміни клімату в Україні, саме культури з підвищеними засухостійкими якостями принесуть користь.

Читайте також: Україна отримала право експортувати насіння зернових до ЄС

Провідний агроном асоціації Марія Самарська вважає дуже перспективним створення інтенсивних садів із карликових і скороплідних сортів. Агроном розсадника “ІМПАК” Дмитро Гриненкоякості доводить, що саджанці горіха волоського, що вирощуються в закритому ґрунті, більш стійкі при створенні садів у північних регіонах України.

У свою чергу, президент асоціації Геннадій Юдін у зв’язку з цим відзначив важливість нових агротехнологій, які стосуються адаптації садів до зміни клімату.

Читайте також: Україну назвали годувальницею 150 мільйонів населення Землі

Нагадаємо, що в Україні набирає популярності вирощування непритаманної для країни культури – арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що українці вживають завезений товар.

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930