В Україні можуть посилити карантин, але повний локдаун не потрібен, – голова МОЗ

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов передбачає, що посилення карантину в Україні можливо, але у поверненні до повного локдауну немає необхідності.

Про це йшла мова в ефірі ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

За словами міністра, МОЗ виступатиме за перехід від адаптивного карантину (коли обмеження вводяться в залежності від епідемічної ситуації) до посиленого карантину по всій країні в разі, якщо будуть заповнені більш 60% ліжок в лікарнях, які приймають хворих COVID-19. Зараз цей показник на рівні 45%.

Для нас основним показником є ​​здатність медичної системи надавати допомогу хворим. Загальна кількість ліжок, які сьогодні відведені на лікування, становить близько 37 тисяч у країні. І в лікарнях сьогодні з COVID-19 або з підозрою на нього вранці було 16 645 чоловік. Зрозуміло, що якщо і далі буде збільшуватися такими темпами (прим.ред – кількість госпіталізованих), а за минулий тиждень це плюс 2,5 тисячі осіб, які одночасно перебувають у лікарнях, і ми вийдемо на більш ніж 60% (прим.ред. – заповнювання ліжок), то ми будемо пропонувати не діяти виключно в умовах адаптивного карантину, а вводити більш жорсткі обмеження на території всієї країни, – сказав Максим Степанов.

Дивіться також: Шамрай: Інсулін в аптеках Миколаєва відпускають у борг

При цьому Степанов зазначив, що посилений карантин не буде таким, як навесні.

Коли ми говоримо про більш жорсткі обмеження, ми не говоримо про повну зупинку країни. Я не вважаю, що локдаун треба робити, але в той же час введення обмежень, які розірвуть ланцюг передачі хвороби, це може бути, – додав Максим Степанов.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що нині у МОЗ розглядають перенесення осінніх канікул на 10 днів.

Раніше повідомлялось, виборці, які прийдуть на місцеві вибори 25 жовтня з неправильно надягнутими масками, будуть голосувати за процедурою для людей з підозрою на COVID-19, – заявив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Як відомо, у зв’язку зі збільшенням кількості виявлених випадків коронавірусного захворювання COVID-19, Миколаїв перейшов з «жовтої» у «помаранчеву» карантинну зону.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram