Шамрай: Інсулін в аптеках Миколаєва відпускають у борг

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради не отримало державної субвенції на забезпечення інсуліном пацієнтів. Тому наразі його в аптеках міста, за усною домовленістю з управлінням охорони здоров’я, відпускають у борг.

Про це розповіла Ірина Шамрай у відео, опублікованому на сторінці управління охорони здоров’я у Facebook.

За даними управління охорони здоров’я, у Миколаєві інсулінотерапії потребують 2 364 особи, серед них 132 дитини. За останній рік кількість таких пацієнтів збільшилась: на 107 дорослих та 36 дітей.

Ірина Шамрай наголошує, коштів, які виділяють із державного бюджету шляхом субвенцій, не вистачає.

Наприклад, у 2018 році дофінансування з місцевого бюджету складало 3 млн 800 тисяч гривень, у 2019 – майже 5 млн 800 тисяч гривень. Уже в цьому році, 2020, двічі виділялись кошти з міського бюджету на дофінансування даної категорії пацієнтів – 700 тисяч гривень у першому кварталі, і 27 липня рішенням виконкому було виділено додатково 1,8 млн гривень для забезпечення даної категорії пацієнтів з міського бюджету, – такі дані наводить Ірина Шамрай.

https://www.facebook.com/100024034549512/videos/794666528011158
Читайте також: Стало відомо, скільки дітей захворіло на COVID-19 від початку навчального року 

В управлінні охорони здоров’я сподівались, що фінансування пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, буде відбуватись через НСЗУ, за прикладом програми “Доступні ліки”. Однак стало відомо, що кошти надходитимуть, як і раніше, у вигляді субвенції з державного бюджету.

За словами Ірини Шамрай, із державного бюджету забезпечують потреби лише 66 % пацієнтів. Тому в четвертому кварталі необхідно буде дофінансування з міського бюджету.

22 вересня була постанова про виділення бюджетних коштів Миколаєву. Перерозподілено 3 млн 850 тисяч гривень, але Міністерство фінансів не надало помісячний розподіл цих коштів, тому прийняти субвенцію Миколаїв не може, – каже Шамрай.

Ірина Шамрай запевняє, така ситуація склалась не тільки у Миколаєві. Доки ситуація вирішується, інсулін в аптеках міста, за усною домовленістю з управлінням охорони здоров’я, пацієнтам відпускають у борг.

Нагадаємо, у Миколаєві у п’яти вагітних підтвердили коронавірус. Усі вони перебувають на лікуванні в Пологовому будинку № 1.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram