ФОТО: Pixabay

В Україні може з’явитися декретна відпустка для татусів

Сьогодні, 9 вересня Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроєкт, який забезпечить рівні можливості обох батьків на декретну відпустку для догляду за дитиною.

Декретна відпустка для тата – не тренд, а норма. Кожен чоловік, так само як і жінка, зможе взяти час для піклування за новонародженою дитиною та її виховання. І кожен роботодавець без проблем має його надати, повідомляється у Telegram-каналі “Слуга народу”.

Сьогодні Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроєкт № 3695 про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною до розгляду парламентом. Таким чином в Україні переглянуть гендерні стереотипи стосовно догляду за маленькою дитиною, а також сприятимуть батьківській відповідальності, – йдеться у пвідомленні.

Читайте також: В Україні суттєво зменшилась кількість дитячого населення

Пропонується:

• при народженні дитини батько може взяти до 14 днів відпустки;
• і батько, і мати на рівних умовах можуть брати відпустку з догляду за дитиною до 3 років;
• є можливість скорочення робочого часу для чоловіків, які мають дітей до 14 років або ж дитину з інвалідністю, та батьків, які виховують дітей без матері.

Нагадаємо, з 1 вересня 2020 року розпочав працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram