Поліетиленовий пакет. Фото - Pixabay

В Україні лише 6% сміття піддається перероблюванню

Міністр екології Роман Абрамовський повідомив, що наразі 92-94% сміття опиняється на сміттєвих полігонах.

Про це він розповів у інтерв’ю Interfax-Україна, повідомляє Діло. Як зазначив міністр, наразі під сміттєзвалища відведено 6 тис. га по території України. Але поруч із тим є величезна кількість стихійних сміттєзвалищ, яких нараховують близько 30 тис.

“Площу назвати важко, але й без цієї цифри зрозуміло, що це катастрофічна проблема. Тому боротьба зі стихійними сміттєзвалищами – нагальне, навіть перезріле питання. Але суть у тому, що нам принципово потрібно змінити концепцію підходу до управління відходами. Нам потрібно не розвивати полігони, а зменшувати кількість відходів, які туди потрапляють”, – говорить міністр.

За словами Абрамовського, наразі задача полягає в припиненні будівництва нових полігонів.

Читайте також: В Україні може знову з’явитися комунальна інспекція

“До того треба підготуватися – розбудувати сміттєпереробну галузь, збільшити вторинне використання ресурсів, рік від року зменшувати обсяги захоронення. Є різні показники, структурні маяки для нас і в Європі, і в світі. Але завдання має бути таким”, – наголошує Абрамовський.

Раніше повідомлялось про те, що ТОВ “Підзембудкомунікації” подав до Єдиного реєстру ОВД повідомлення про плановану діяльність – будівництво сміттєпереробного комплексу у Коломиї.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram