Фото: Миколаївська міськрада

В парку «Ліски» встановили компостери для переробки органічних відходів

У Миколаєві в парку “Ліски” встановили чотири компостери для переробки опалого листя, скошеної трави та органічних відходів на біогумус. Це перша подібна ініціатива в паркових зонах міста.

Компостер представляє собою чотирикамерний дерев’яний контейнер. Для них використали дерев’яні палети та будівельну сітку. Їхній розмір — півтора метра заввишки, півтора — завширшки, повідомляє пресслужба Миколаївської міськради.

Це пілотний проєкт. Такі контейнери для органічних відходів вперше встановили в рекреаційній зоні Миколаєва.  Ми подивимось, як показуватиме себе ця ініціатива, будемо знаходити сильні та слабкі сторони конструкції цих компостерів. І взагалі, як люди приносять відходи, і як адміністрація парку регулює цей процес. Що їм зручно, що не зручно, що можна поліпшити, — розповіла в.о. директора Агенції розвитку Миколаєва Анна Ганжул.

Читайте також: У парку «Ліски» в Миколаєві студенти і місцеві жителі висадили 50 сосен

Компостування органіки дає можливість не спалювати та не вивозити її на полігон. Натомість при правильному компостуванні господарі таких контейнерів отримують безкоштовні добрива.

За словами начальниці дільниці парку “Ліски” Олени Доргаліс, компост – це також підгодовування для рослин. Органічне добриво можна підсипати під дерева, під рослини, під кущі, щоб була циклічність.

Встановлені компостери є не лише діючими, але й демонстраційними. Нещодавна біля боксів з’явились спеціальні банери від миколаївського дизайнера Антона Гусаковського з порадами щодо правильного проведення компостування, – йдеться у повідомленні.

Фото: Миколаївська міськрада

Нагадаємо, на ліквідацію стихійних звалищ місто витрачає половину бюджету ремонту доріг.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram