ФОТО: Одеська міська рада

В Одесі виявлено 29 “розстрільних ям” з останками жертв політичних репресій 1937-1938 років

В Одесі виявлено 29 “розстрільних ям” з останками жертв політичних репресій 1937-1938 років.

17 вересня завершився етап польових досліджень на території 6-го км Овідіопольської дороги, повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

Роботи були розпочаті в липні після отримання відповідного дозволу Міністерства культури і інформаційної політики.

Зазначається, що на даному етапі завданням зведеної групи дослідників-волонтерів з Одеси, Дніпра і Кривого Рогу було визначення меж поховань без ексгумації тіл: встановлювався сам факт присутності тут останків, а також проводився збір артефактів, які свідчать про поховання, а, можливо, й особах убитих.

Читайте також: На Миколаївщині «чорні археологи» завдали збитків скіфському кургану на понад 150 мільйон гривень

За словами представника групи, кандидата історичних наук Тетяни Самойлової, обстежено практично всю земельну ділянку площею 4,76 га.

ФОТО: Одеська міська рада

Через кожні два метри робилися траншеї – шурфи… Виявлено 29 “розстрільних ям”. Шість з них розкривалися в 2007-2008 роках. Решта – вперше, – розповіла Самойлова.

Роботи проводилися за методикою Міжнародного комітету Червоного Хреста. Була проведена геодезична зйомка, кордони “розстрільних ям” прив’язані до схеми ділянки і промарковані. Останки розстріляних людей залишили в землі до ексгумації, ями законсервовані.

Читайте також: У Миколаєві археологи розкопали міст кіммерійців, якому понад 3 тисячі років

Станом на сьогодні, територія огороджена й охоронятиметься до наступного етапу робіт.

Наразі робоча група планує перенести останки з місця колишнього звалища (де ведуться розкопки) для проведення перепоховання. Для цього необхідно отримати відповідні документи на ексгумацію.

Нагадаємо, керівник Миколаївської археологічної експедиції, старший викладач МНУ ім. Василя Сухомлинського Олександр Смирнов заявив, що Миколаївщина — один з найбільших регіонів, об’єкти археологічних досліджень якого, щороку потерпають від нападів та пограбувань «чорними копачами»

Раніше повідомлялось, археологи Ольвійської міжнародної експедиції Інституту археології НАН України в рамках українсько-польського проєкту відкрили житлово-господарський комплекс найпізнішого періоду існування Ольвії: кінця IV – початку V століття н.е.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram