ФОТО: Укрінформ

На Миколаївщині археологи знайшли будинки пізнього періоду існування Ольвії

Археологи Ольвійської міжнародної експедиції Інституту археології НАН України в рамках українсько-польського проєкту відкрили житлово-господарський комплекс найпізнішого періоду існування Ольвії: кінця IV – початку V століття н.е.

Про це повідомила очільниця експедиції, доктор історичних наук, заступник директора Інституту археології НАНУ Алла Буйських, передає Укрінформ.

Цього сезону ми продовжили співпрацю з польськими колегами в рамках спільного дослідницького проєкту. Нам вдалося відкрити великий житлово-господарський комплекс найпізнішого періоду існування Ольвії. Йдеться про кінець IV – початок V століття н.е. Він складається з низки приміщень або окремих споруд, які мали житлове й господарське призначення, і кількох ям, – розповіла Буйських.

Читайте також: У Миколаєві археологи розкопали міст кіммерійців, якому понад 3 тисячі років

За її словами, попри зафіксовані сліди руйнування знайдених споруд, вдалося дослідити частково збережене приміщення, ретельно вимощене підігнаними черепками.

Серед знахідок особливий інтерес становлять роговий гребінь черняхівського типу та срібний денарій римського імператора Каракали (211–217 рр). Вважається, що за часів його правління Ольвія входила до складу римської провінції Нижня Мезія.

Цьогоріч розкопки в Ольвії тривали на території городища, передмістя та міського некрополя. Загалом було вивчено близько 300 квадратних метрів площі глибиною від 0,3 до 2,5–3,5 м.

Нагадаємо, керівник Миколаївської археологічної експедиції, старший викладач МНУ ім. Василя Сухомлинського Олександр Смирнов заявив, що Миколаївщина — один з найбільших регіонів, об’єкти археологічних досліджень якого, щороку потерпають від нападів та пограбувань «чорними копачами»

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930