Фото: «Думская»

В Одесі пришвартувався французький військовий фрегат

24 грудня, багатофункціональний бойовий корабель французького флоту Auvergne D654 став на якір у порту Одеси.

Про це повідомляє «Думська».

Фрегат закріпився на причалі морського вокзалу о 9.30. Першим на борт союзного судна увійшов контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

D654 виявився вже десятим кораблем Північноатлантичного альянсу (НАТО), який побував в Україні за 2021 рік. Auvergne пробуде в Одесі чотири дні. Цей фрегат представляє сучасний зразок французької бойової сили, почав нести службу три роки тому. Споряджений сучасним радіоелектронним обладнанням. Озброєний скорострільною гарматою калібру 76 мм ОТО Мелара та трьома 20-мм гарматами із системою дистанційного керування, а також торпедами MU90.

Фото: «Думская»

До корабля прикріплений вертоліт NH90 та ракети. Зокрема, у ракетному озброєнні є вісім протикорабельних «Екзосет» блок-3; 16 зенітних ракет вертикального старту Астер-15 та 16 пускових установок для ударних ракет великого радіусу дії (більше 1000 км) типу Storm Shadow.

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков анонсував початок будівництва бази ВМС в Очакові.

Як відомо, у жовтні 2020 року Великобританії та Україна домовилися побудувати дві військово-морські бази: одну на Чорному морі, другу – на Азовському. Їх будуть створювати з залученням британських фахівців, а кошти на це передбачені меморандумом, який українська сторона підписала під час візиту до Великобританії.

Нещодавно повідомлялося, на Миколаївщині біля Очакова збудують головну військово-морську базу, де будуть розміщені основні ударні сили флоту: ракетні катери, десантні кораблі, а також відповідна інфраструктура.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram