Фото: Українська правда

Великобританія допоможе Україні створити дві військово-морські бази

В Україні планують побудувати дві військово-морські бази: одну на Чорному морі, другу – на Азовському. Їх будуть створювати з залученням британських фахівців, а кошти на це передбачені меморандумом, який українська сторона підписала під час візиту до Великобританії.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» сказав заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.

Він зазначив, що Великобританія готова надати кредитний обсяг в 1,25 млрд фунтів стерлінгів для зведення баз, однак коли саме – невідомо.

На будівництво військово-морських баз, за ​​словами Жовкви, претендують кілька британських компаній. Крім того, Офіс президента планує залучити до цього проекту інших стратегічних партнерів України.

Нагадаємо, оператори-розвідники 73 Морського центру спеціальних операцій імені кошового отамана Антона Головатого провели спільні навчання разом з колегами країн НАТО на есмінці «Dragon» Королівських ВМС Великобританії.

Раніше повідомлялось, уряд Великобританії дасть Україні в позику 1,25 мільярда фунтів на переоснащення ВМС України сучасними ракетними катерами та будівництво портової інфраструктури для базування кораблів в Очакові.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram