Фото: Прес-служба Миколаївської міської ради

У Миколаєві вшанували пам’ять жертв голодоморів

28 листопада, в Миколаєві відбувся жалобний захід з вшанування жертв голодоморів в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, його перший заступник Володимир Криленко, перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Решетілов, представники виконавчих органів міської ради поклали квіти до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів та хвилиною мовчання вшанували всіх, чиє життя обірвав рукотворний голод.

Фото: Прес-служба Миколаївської міської ради

Також учасники жалобного заходу долучились до загальноукраїнської акції «Запали свічку».

Голодомор – це геноцид українського народу, влаштований комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити повністю або частково українську національну спільноту. Ця кваліфікація випливає з Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» і закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року.

Фото: Прес-служба Миколаївської міської ради

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років становить майже 4 мільйони чоловік, а втрати українців в частині ненароджених становлять більше 6 мільйонів.

Нагадаємо, 28 листопада в Україні згадують жертв Голодомору 1932-1933 років. Пам’ятні заходи традиційно проходять в четверту суботу листопада.

Напередодні стало відомо, Президент України Володимир Зеленський пообіцяв дофінансування проекту комплексу Національного музею Голодомору-геноциду.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram