У Миколаєві розробили нове судно задля відновлення річкових пасажирських перевезень.
Про це повідомляється на сторінці Миколаїв – місто корабелів у Facebook.
Річковий транспортний засіб на електричному ходу створила компанія «Річковий трамвайчик Миколаїв».
Компанія «Річковий трамвайчик Миколаїв» разом з провідними конструкторами та суднобудівниками міста Миколаєва створили новаторське маломірне пасажирське судно «Фарад» з електричним силовим приводом.
Дивіться також: Перший європейський контракт «Океану» за вісім років
Мета проекту – відродити регулярні пасажирські перевезення у акваторіях річок Південний Буг та Інгул в місті Миколаєві, використовуючи маломірні судна (катамарани) на електричному ході. Електричний катер «Фарад» розроблений для приватних та комерційних операторів, а також для урядових і науково-дослідних проектів. В результаті таких компактних розмірів судно можна легко перевозити в будь-які віддалені райони.
Дивіться також: Історія загадкової і унікальної водолікарні
Переваги використання катамарану «Фарад»:
– Використовується відновлювальний тип енергії, що дозволяє річковим регулярним перевезенням бути рентабельними та бути доступними для людей.
– Такий вид транспорту не використовує палива, не має викидів СО2. Отже надає змогу скоротити вплив на довкілля та зменшити витрати енергії корисних копалин, а також запобігає викиду парникових газів.
– В умовах незадовільного стану інфраструктури гідротехнічних споруд, даний тип судна не потребує коштовних робіт по налагодженню причалів.
– Особливості конструкції катамарану, технічних рішень та використаних матеріалів і компонентів дозволяють створити сучасний високотехнологічний продукт з великою доданою вартістю, який здатен конкурувати з кращими зразками світового суднобудування.
Нагадаємо, від початку року в Центральному районі Миколаєва відремонтували три зупинки громадського транспорту, на черзі – ще дві.