ФОТО: Pixabay

В Ізраїлі лікарі вперше успішно пересадили штучні рогівки, повернувши зір сліпому

78-річний пацієнт осліп 10 років тому. Фахівці стартапу CorNeat змогли вживити чоловікові біосумісні імпланти лише за одну годину.

В Ізраїлі вперше у світі провели успішну операцію з пересадки штучних рогівок й повернули зір 78-річному чоловікові, який осліп 10 років тому. Про це повідомляє Діло, посилаючись на Business Insider.

Зазначається, що фахівці стартапу CorNeat змогли вживити чоловікові біосумісні імпланти лише за одну годину. Процедура складалася з видалення пошкоджених рогівок пацієнта, розкриття склер (білих оболонок очей) та встановлення в них імплантів, які згодом повністю прижилися.

Читайте також: У Львові успішно провели четверту операцію з трансплантації серця

За словами керівника операції, професора Ірита Бахара, чоловік після операції зміг читати. Ця успішна процедура стала великим проривом у розробці біосумісних матеріалів, адже мільйони людей можуть отримати шанс змінити життя.

Наразі стартап має дозвіл від Міністерства охорони здоровʼя Ізраїлю на проведення 10 операцій людям, яким раніше було зроблено невдалі хірургічні втручання. Згодом CorNeat може отримати повне схвалення й почати розвиток недорогого способу повернення зору.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що Україна може за 3 роки досягти “трансплантаційної незалежності”, коли всі трансплантації українцям робляться на батьківщині.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram