Максим Степанов. Фото: МОЗ

Україна зможе запустити власну систему трансплантації, – Степанов

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що Україна може за 3 роки досягти “трансплантаційної незалежності”, коли всі трансплантації українцям робляться на батьківщині.

Про це очільник МОЗ заявив на брифінгу, повідомляє Діло. За словами міністра, МОЗ оцінює потребу в трансплантації в Україні приблизно в 5 тисяч операцій на рік.

“Ми прагнемо здобути трансплантаційну незалежність. Я вважаю, що ми в змозі цього досягти за три роки. Це означає, що всі наші громадяни, які будуть потребувати трансплантації, будуть її робити в Україні, а не шукати кращої долі за кордоном, збирати кошти, звертатися до держави, щоб сплачувала кошти. За три роки ми мусимо зробити все, щоб українці лікувалися в Україні, в тому числі, що стосується питань трансплантації”,

При цьому протягом 2020 року в Україні було здійснено 118 трансплантацій, в тому числі 8 пересадок серця, 19 пересадок печінки, 91 пересадка нирки. Для порівняння, у 2019 році було здійснено 78 трансплантацій.

Читайте також: У Львові успішно провели четверту операцію з трансплантації серця

Степанов наголосив, що МОЗ планує у 2021 році збільшити кількість трансплантацій, які проводяться в Україні, мінімум у два рази і провести не менше 250 трансплантацій.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський вважає міністра охорони здоров’я Максима Степанова міцнішим за попередників. За словами очільника країни, питання подальшого перебування Степанова на посаді міністра охорони здоров’я залежатиме від успішності вакцинації від коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram