ФОТО: Василь Гонта

В Баштанці під час будівельних робіт відкопали людські рештки

27 вересня в центрі Баштанки під час земельних робіт виявили людські рештки. Поховання може датуватися початком 19 сторіччя. 

Про це в групі «Баштанка» в Facebook повідомив головний редактор газети «Голос Баштанщини» Василь Гонта.

27 вересня на території, що біля ринку «Експрес»* (центр Баштанки, територія за недобудованим банком, між вулицями Ярослава Мудрого та Ювілейна), проводяться земельні роботи, де будуватиметься супермаркет. Під час цих робіт було виявлено місця поховань людей, а також людські кістки та череп, — написав Гонта.

Зазначається, що на місце події одразу викликали поліцію. Слідчі оглянули  місце будівництва, а потім криміналіст зібрав усі людські кістки, які були на поверхні.

Читайте також: На Миколаївщині «чорні археологи» завдали збитків скіфському кургану на понад 150 мільйон гривень

Зі слів Василя Гонти, директор Баштанського краєзнавчого музею Олег Требух вже повідомляв, що на території ринку та на території складів райспоживтовариства знаходиться кладовище. Там поховані першопоселенці Полтавки-Баштанки (поселення засноване у 1806 році). Кладовище припинило функціонування орієнтовно у середині ХІХ століття, тобто коли були відкриті інші два цвинтаря.

Нагадаємо, в Одесі виявлено 29 “розстрільних ям” з останками жертв політичних репресій 1937-1938 років. 17 вересня завершився етап польових досліджень на території 6-го км Овідіопольської дороги

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram