Уряд розширив можливості трансплантації в Україні

Уряд підтримав постанову МОЗ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», що дає поштовх для розвитку цілому напрямку вітчизняної медицини.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Діло.

«Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу. Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукоємних операцій з трансплантації», – зазначив очільник МОЗ.

Серед нових можливостей, зокрема, використання донорської шкіри, що спрощує лікування опіків будь-якої складності і дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам. Крім того, знижується ризик зараження, ймовірність ускладнень з перебігом сепсису, а реабілітація стає дешевшою і менш болісною для пацієнтів.

Читайте також: За рік в Україні зробили 118 трансплантацій життєво важливих органів

Не менш важливий аспект постанови – це створення ринку біоімплантів в Україні. Упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості.

«Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему. Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться.

Це вкрай важливо і в аспекті соціальної реабілітації наших військових та ветеранів АТО/ООС, людей, які отримали травми в аваріях та виробництвах», – наголосив Максим Степанов.

За словами міністра, постанова має також вагомий економічний ефект, оскільки створює цілу наукоємну галузь економіки із сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу. Тож українські лікарі матимуть усі умови для успішної самореалізації на батьківщині.

Нагадаємо, 25 грудня у Львові успішно провели операцію з трансплантації серця. Новий орган отримав 30-річний житель міста Мукачево. Операція проводилася безкоштовно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram