За рік в Україні зробили 118 трансплантацій життєво важливих органів

У 2020 році в Україні провели 118 операцій із трансплантації життєво важливих органів. Наступного року цей показник планують збільшити удвічі.

Про це розповів Максим Степанов під час традиційного брифінгу.

За словами міністра, трансплантація є одним із пріоритетних напрямів розвитку української медицини – у 2021 році планують зробити 250 трансплантацій.

Плануємо всі трансплантації нирок та печінки, які потребують наші громадяни, провести в Україні. Також цього року у нас буде вперше зроблено трансплантацію легень. Це виклики, з якими наші фахівці, я впевнений, впораються, – зазначив Максим Степанов.

Цього року МОЗ планує також впровадити трансплантацію верхніх та нижніх кінцівок.

Як відомо, наприкінці грудня 2020 року уряд затвердив постанову “Про затвердження Положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів та тканин” (ЄДІСТ), що забезпечить повноцінне функціонування системи трансплантацій в Україні. Система почала роботу з 1 січня 2021 року.

Наразі у відомстві розробляють необхідні документи та механізми розвитку трансплантології. Цьогоріч МОЗ створить пакет медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу. Міністерство працює над розробкою механізму залучення до транспортування анатомічних матеріалів та реципієнтів всіх видів транспорту, зокрема цивільної авіації, авіаційного транспорту ДСНС, Національної поліції, ДПСУ.

Із 1 січня в Україні працює Єдина державна інформаційна система з питань трансплантації органів та тканин (ЄДІСТ), яка поєднує донора та реципієнта.

Також Міністерство охорони здоров’я планує відправляти медичних спеціалістів на стажування за кордон.

Нагадаємо, 25 грудня у Львові успішно провели операцію з трансплантації серця. Новий орган отримав 30-річний житель міста Мукачево. Операція проводилася безкоштовно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram