Фото: Укрзалізниця

Укрзалізниця презентувала стратегію співпраці з Deutsche Bahn

“Укрзалізниця” та компанія Deutsche Bahn Engineering & Consulting презентували стратегію співпраці з удосконалення залізничних пасажирських перевезень в Україні.

Як повідомляє Укрінформ, презентація відбулася 8 жовтня під час пресбрифінгу за участю представників «Укрзалізниці» та DB Engineering & Consulting.

Заступник директора департаменту інвестиційної діяльності АТ «Укрзалізниця» Володимир Шемаєв під час презентації розповів, що співпраця УЗ з Deutsche Bahn передбачає три етапи.

Читайте також: Укрзалізниця незаконно уклала мільйонний контракт з німецькою залізницею

Перший з них стартував у вересні 2021 року і передбачає проведення консультацій та напрацювання заходів із впровадження змін у сфері пасажирських перевезень.

Другий етап запланований на перший квартал 2022 року і передбачає часткову передачу функцій менеджменту представникам Deutsche Bahn. Шемаєв пояснив, що в межах цього етапу планується, що у разі потреби менеджери з німецької компанії обійматимуть деякі керівні посади в Укрзалізниці впродовж певного часу. Ця співпраця не передбачатиме передачу корпоративних прав.

Третій етап має розпочатися у 2024-2025 роках, коли “Пасажирська компанія” УЗ буде готовою до іноземних інвестицій і співпрацюватиме з іноземними партнерами для розширення міжнародного сполучення та запровадження нових послуг.

Представник Deutsche Bahn Дірк Слодзінський додав, що в межах першого етапу експерти німецької компанії співпрацюватимуть із УЗ за трьома напрямками: розробка бізнес-плану та робота над виокремленням філії “Пасажирська компанія” у компанію; розробка технічних вимог до оновленого рухомого складу; впровадження механізму державного фінансування пасажирських залізничних перевезень. Слодзінський розповів, що за кожним напрямком працює певна робоча група, яку очолюють представники німецької компанії та УЗ.

Читайте також: Укрзалізниця розпочинає наймасштабніше оновлення приміських перевезень

Директор філії “Пасажирська компанія” Олександр Перцовський пояснив, що головна мета співпраці з Deutsche Bahn – забезпечення пасажирів залізничного транспорту європейським сервісом. Він зазначив, що завдяки реалізації кожного з напрямків Укрзалізниця отримає новий рухомий склад, який відповідатиме стандартам безбар’єрності та енергоефективності.

Крім цього, компанія зможе більш якісно розвивати свою маршрутну сітку та застосовувати кращі практики з побудови мережі приміського та дальнього залізничного сполучення, зокрема забезпечувати громади залізничним транспортом відповідно до їх потреб.

Читайте також: Укрзалізниця систематично не виконує заявки вугледобувних підприємств

За словами Перцовського, результати співпраці Deutsche Bahn та Укрзалізниці за декілька років зможе відчути кожен пасажир залізниці.

Нагадаємо, що АТ “Укрзалізниця” за червень-серпень перевезло 9,1 млн пасажирів, що становить 130% від показників літа 2020 року та 70% від показників аналогічного періоду 2019 року.

На днях у АТ “Українська залізниця” презентували графік руху пасажирських поїздів на 2022 рік, у якому передбачені нові маршрути та змінена швидкість транспортних засобів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram