Фото: Укрзалізниця

Укрзалізниця незаконно уклала мільйонний контракт з німецькою залізницею

Експерти Тимчасової слідчої комісії вважають контракт між «‎Deutsche Bahn Engineering» та «‎Укрзалізницею»‎ незаконним, оскільки УЗ навмисно уникла тендера щодо обрання консультанта для компанії.

Про це повідомляє Agronews, посилаючись на FBC. Повідомляється, що незаконна угода була узлагоджена майже на мільйон євро.

Йдеться про договір, який наприкінці серпня було укладено між Київським електровагоноремонтним заводом, який належить УЗ, і німецькою компанією з надання консультацій для держпідприємства. У ТСК кажуть, що угода навмисно була проведена через підконтрольний завод. І за всіма ознаками — це намагання уникнути відкритих міжнародних торгів через ProZorro. Зазначається, що замовником цих послуг мав бути не ремонтний завод, а сама «‎Укрзалізниця».

Читайте також: В «Укрзалізниці» викрили нову корупційну схему, яка могла провокувати аварії поїздів

Інший аспект цієї закупівлі — некомпетентність топ-менеджменту УЗ, зазначають у комісії. У ТСК вважають, що послуги, які мають надати німецькі консультанти не такі вже й складні, а саме формування вимог до закупівель рухомого складу і розрахунок пасажиропотоку. Всі ці документи мали б формувати менеджери УЗ.

Проте наглядова рада вирішила діяти у звичному для них напрямку — займатися марнотратством бюджетних коштів і заводити компанію у ще глибшу кризу. Наразі ТСК продовжує вивчати всі обставини і документи цієї угоди.

Нагадаємо, що АТ “Укрзалізниця” за червень-серпень перевезло 9,1 млн пасажирів, що становить 130% від показників літа 2020 року та 70% від показників аналогічного періоду 2019 року.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram