Владислав Криклій / Фото: Міністерство інфраструктури України

Україна зацікавлена у співпраці з бельгійським портом Гент, – Криклій

Міністерство інфраструктури України максимально зацікавлене у співпраці з бельгійським портом Гент у впровадженні концесійних проєктів, а також у консультативній та іншій фаховій підтримці.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час візиту до Гентського порту, який відбувся у межах робочої поїздки урядової делегації до Брюсселя, повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт відомства.

“Одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства є реалізація перспективних інфраструктурних проєктів із залученням механізмів державно-приватного партнерства. І ми вже маємо успішні приклади такої співпраці. Це передача в концесію перших морських портів України “Ольвія” і “Херсон” із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів.

Тому ми продовжуємо підготовку наступних інвестпроєктів у морській та іншій галузях і були б дуже вдячні за вашу фахову допомогу та підтримку в розвитку українських портів”, – сказав Криклій.

Він також ознайомив представників порту з найближчими планами та ініціативами міністерства у впровадженні проєктів ДПП та реформуванні галузі.

Читайте також: Україна може отримати від Світового банку $90 мільйонів позики за COVID-вакцинацію

Гент – другий за значенням порт Бельгії, розташований в гирлі річок Шельди та Лис та з’єднаний з морем 32-кілометровим штучним каналом. У порту обробляються такі імпортні вантажі, як залізна руда, вугілля, паперова маса, нафта, зерно, а також експортні – продукція сталеливарної та металургійної промисловості, очищені нафтопродукти, цемент.

Сумарний обсяг морських вантажоперевезень порту Гент становить 24 млн тонн. Гент має сучасне обладнання для навантаження й розвантаження і найбільший у Західній Європі термінал для прийому зерна.

Нагадаємо, що агентства ООН та Міжнародний комітет Червоного хреста отримають від Канади 5,5 млн канадських доларів (близько 4,4 млн дол. США) на допомогу жителям зони конфлікту на Сході України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram