Леонід Кравчук / Фото: 12 канал

Україна може відновити постачання води до Криму, – Кравчук

Якщо Крим зіткнеться з гуманітарною катастрофою, Україна може відновити постачання води на півострів, але йдеться саме про потреби населення.

Про це стало відомо із заяви глави української делегації у тристоронній контактній групі по Донбасу Леоніда Кравчука в ефірі Українського радіо.

Якщо трапиться якась гуманітарна катастрофа, котра пов’язана з водою, то ми можемо дати людям воду, – сказав Леонід Кравчук.

Разом із тим, він виключив можливість подачі води на півострів для промислових підприємств, військових баз тощо, – на це ніколи не погодиться український народ.

Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму прісної води через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставку води в АРК припинили.

Влітку 2018 року Крим накрила сильна посуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Її русло повністю висохло поблизу села Карасевка вище Білогірського водосховища.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський розповів про своє відношення до голови української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука. За словами Зеленського, він задоволений роботою Кравчука.

Раніше повідомлялось, Перший президент України і голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловив свою думку щодо подій у Білорусі. Кравчук заявив, що він бачить суцільні зміні у суспільстві. 

Як відомо, Леонід Кравчук різко висловився щодо ситуації на сході України. Українська сторона в рамках врегулювання ситуації на сході країни пропонує замінити поняття “особливий статус” Донбасу на формулювання “особливий режим адміністративного управління”. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram