Леонід Кравчук. Фото: 24tv.ua

Кравчук – про мітинги у Білорусі: Люди більше не хочуть жити у в’язниці

Перший президент України і голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловив свою думку щодо подій у Білорусі.

Кравчук заявив, що він бачить суцільні зміні у суспільстві. Крім того, він пояснив, що режим, який застосовує діючий президент Білорусі Олександр Лукашенко, не зможе довго функціонувати у країні.

Я хочу підкреслити одне: на вулиці я побачив молодих людей 26-30 років. Ці люди виховані правлінням Лукашенка. Я дивився програми в школах, вони були підконтрольні, я бачив ЗМІ, вони були підконтрольні. Тобто все, що творилося в Білорусі, було підконтрольне режиму. І ось ці люди, виховані в режимі, вийшли на вулицю і сказали: “Ні, ми більше не хочемо жити у в’язниці, ми хочемо демократії і свободи”, – заявив Кравчук у ефірі Україна 24.

“І це найважливіший висновок – що сьогодні не можна сподіватися на будь-який режим, що він буде існувати довгий час, і люди будуть виконувати волю лідера. Реальна задача пана Лукашенка – почати переговори з опозицією і вийти на нормальне рішення “.

Також Кравчук підтримав мітингувальників. За його словами, поточна ситуація у Білорусі – насильство над громадянами.

Я на землі Білорусі підписав Біловезькі угоди, я підписав документ, за яким Білорусь, Україна і Росія повинні бути демократичними державами. Ситуацію в Білорусі я не вивчав, що зробив корисного чи ні Лукашенко. Але те, що зараз передають ЗМІ – насильство, порушення прав людини – це все виходить за червону лінію.

Нагадаємо, масові протести почалися в Білорусі в день виборів президента, 9 серпня. ОМОН знову взявся за силовий розгін протестувальників у столиці Білорусі.

В Україні створили фонд допомоги постраждалим білорусам. Він передбачає допомогу учасникам акцій протесту, членам виборчих комісій, що не брали участі у фальсифікаціях, а також працівників ОМОНу, що не стали застосовувати силу проти протестувальників.

Також у Telegram з’явився офіційний канал компанії під назвою “Telegram Білорусь” і аватаром у вигляді історичного для країни біло-червоно-білого прапора.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram