ФОТО: UA.NEWS

В Україні створили фонд допомоги постраждалим у протестах у Білорусі

В Україні створили фонд допомоги постраждалим білорусам. Він передбачає допомогу учасникам акцій протесту, членам виборчих комісій, що не брали участі у фальсифікаціях, а також працівників ОМОНу, що не стали застосовувати силу проти протестувальників.

Про створення фонду в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” розповів опозиційний білоруський політик Валерій Цепкало.

Ми створили в Україні фонд допомоги тим, хто постраждав від режиму, тим, хто вчинив за совістю – вчителі, наприклад, у комісіях на тих виборчих дільницях, де показали правдиві цифри голосування. Ми вже зробили оголошення, пішли якісь американські гроші. Зрозуміло, що буде якась процедура і людина повинна буде довести, що працювала в такій-то територіальній виборчій комісії. До нас вже прийшла вчителька, вона написала нам швидко заяву, наразі сидить вдома і боїться. Вона вчинила за совістю, звісно, ми допомагатимемо, – сказав Цепкало.

За його словами, фонд також надаватиме фінансову допомогу постраждалим під час протестів мітингувальникам, а також співробітникам ЗМОП, які відмовилися застосовувати проти них силу.

Друге – це ми фінансово допомагатимемо тим, кого побили або заарештували. Третє – ми допомагатимемо співробітникам ЗМОП, які йшли зі щитами разом із народом і які або будуть звільнені, або самі напишуть заяву про звільнення – є у нас такі, ми їм теж надаватимемо допомогу. Я об’їхав білоруську діаспору, вона готова допомагати: і в РФ, і в Україні, і в Польщі особливо, і в Німеччині, я гадаю, що і в США, – додав політик.

Нагадаємо, масові протести почалися в Білорусі в день виборів президента, 9 серпня. ОМОН знову взявся за силовий розгін протестувальників у столиці Білорусі.


Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram