ФОТО: Урядовий портал

Україна і Швейцарія підписали меморандум про виробництво апаратів штучної вентиляції легенів

Україна і Швейцарія підписали меморандум про спільне виробництво апаратів штучної вентиляції легенів.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина та посол Швейцарії в Україні та Молдові Клод Вільд підписали меморандум про взаєморозуміння між Урядами України та Швейцарії щодо українсько-швейцарського проекту “Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легенів у відповідь на виклики COVID-19” – Проект фаза I, повідомляє  Урядовий портал.

Меморандум між Урядами України та Швейцарії є яскравим прикладом, як ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими європейськими партнерами в боротьбі з COVID-19. Відкриття у Хмельницькому виробничої лінії з виготовлення апаратів штучної вентиляції легень дозволить забезпечити державні медичні заклади доступним обладнанням та гарантувати допомогу тяжкохворим пацієнтам з коронавірусом, – зазначила Стефанишина.

За її словами, важливо також і те, що це рішення підтримає економіку України.

Читайте також: В Україні за добу одужала рекордна кількість пацієнтів з COVID-19

Саме такий формат локалізації виробництва дозволяє створити нові робочі місця, забезпечити обмін досвідом і технологіями і одночасно зміцнити нашу співпрацю з міжнародними партнерами. Символічно, що центром для європейських інвестицій стане місто, де ми плануємо відкрити наступний офіс з євроінтеграції, – сказала вона.

Рішення дозволить залучити грант у розмірі до 1,5 млн швейцарських франків (понад 1,6 млн дол. США) на будівництво виробничої лінії з випуску апаратів вентиляції легенів у Хмельницькому. Апарати були розроблені швейцарським федеральним технологічним інститутом в м. Цюріх. Виробництво розгорнеться на базі держпідприємства “Новатор”, яке входить до складу ДК “Укроборонпром” і є сертифікованим виробником медичного обладнання в Україні.

Нагадаємо, у Миколаївській області за останній тиждень забезпеченість концентраторами збільшено на 24 одиниці. До кінця року в лікарнях області функціонуватиме 1299 кисневих точок, а це майже 84 % відсотки від розгорнутої кількості ліжок.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram