Українські чиновники починають здавати перші іспити з української мови

Сьогодні в Україні чиновники почнуть здавати перші іспити на рівень володіння українською мовою.

В Національної комісії зі стандартів державної мови повідомляли, що іспит розпочинається о 9.30, передає УНІАН.

Реєстрація на іспит розпочалася 16 липня.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, складається з чотирьох частин: “Культура мова” (24 тестові задання), “Читання” (20 тестових завдань), “Письмо” (1 завдання відкритого типу), “Говоріння” (2 завдання відкритого типу).

Нагадаємо, в Україні з 16 липня 2021 року набули чинності нові норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відтепер всі культурно-масові заходи повинні проводитися державною мовою.