Омбудсмен Тарас Кремінь розповів, які норми мовного закону вступили в силу

В Україні з 16 липня 2021 року набули чинності нові норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь на своїй сторінці в Facebook детальніше розповів про зміни.

Відтепер всі культурно-масові заходи повинні проводитися державною мовою. Винятки передбачені лише для пісень і фонограм, а також в разі, якщо застосування недержавної мови вимагає творчий задум організатора.

Супровід всіх концертів, шоу, перфомансів, розважальних і видовищних заходів повинно відбуватися виключно українською мовою. Виступи осіб, які не володіють державною мовою, мають супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом, – розповів Тарас Кремінь.

Також мовний омбудсмен зазначив, що всі оголошення та інформаційні матеріали про заходи теж повинні бути державною мовою.

Використання інших мов допускається, якщо текст на іншій мові буде не більше за обсягом і шрифтом тексту державною мовою, – резюмував Тарас Кремінь.

Фото: Тарас Кремінь / Facebook

Це стосується і сфери театру, туризму, кіно, телебачення.

Крім того, Тарас Кремінь додав, що українські видавці також зобов’язані видавати не менше 50% своєї продукції державною мовою.

Зміни торкнуться і процедури проведення іспитів. Тепер особи, які реєструють учнів або студентів на іспит, зобов’язані володіти державною мовою.

Нагадаємо, Тарас Кремінь розкритикував неприйняття рішення щодо втрати російською мовою статусу регіональної.

Також «МАРТ» повідомляв, Миколаївський окружний адміністративний суд визнав недійсним і скасував рішення міськради Миколаєва №19 / 4 від 21 серпня 2012 року «Про надання російській мові статусу регіональної в місті Миколаєві».

Як відомо, у перший місяць після набуття нових норм «мовного» закону в Миколаївській області до Тараса Креміня надійшло лише шість скарг щодо його ігнорування.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31