ФОТО: Денис Шмигаль, Facebook

Україна планує домовитися з ЄС про п’ять «безвізів» – Шмигаль

За п’ять років експорт українських товарів до Європейського Союзу зріс на 60% і цього року, як очікується, він досягне 20 млрд євро.

Як передає Укрінформ, про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

За останні 5 років експорт українських товарів у ЄС збільшився на 60%. Вже цього року експорт української продукції до Євросоюзу може сягнути 20 млрд євро. Європейський Союз є найбільшим торговельним партнером України. Більше 40% всієї торгівлі у нас йде з країнами ЄС, – написав Шмигаль.

Він наголосив, що 7 років тому, 27 червня 2014 року, було підписано економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС. За останні 5 років ця угода виконана на 54%.

Читайте також: Членство України та Грузії в ЄС зміцнить стабільність регіону – Шмигаль

І це дійсно гарний показник, який демонструє, що ми за пів кроку до ключових правил ЄС в різних галузях, – прокоментував Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що одним із головних пріоритетів України в останній рік стала підготовка до оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію. Зокрема, проводиться діалог з українським бізнесом, аби максимально врахувати його потреби та збільшити доступ українських товарів на європейські ринки.

Також в найближчі кілька років ми плануємо домовитися з Євросоюзом про 5 “безвізів” у різних сферах. Мова йде про “промисловий безвіз”, “авіаційний безвіз”, “цифровий безвіз” “енергетичний безвіз” та “митний безвіз”, – повідомив Шмигаль.

Так, “промисловий безвіз” (угода АСАА) – це визначення української системи технічного регулювання та оцінки відповідності на рівні з європейською. Він дозволяє виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника. Підписання “промислового безвізу” Шмигаль прогнозує у найближчий рік.

Читайте також: Уряд і Світовий банк уклали угоду на $350 мільйонів – Шмигаль

“Авіаційний безвіз” (угода про Спільний авіаційний простір). Дозволить українським авіаперевізникам отримати розширений доступ на ринок ЄС і натомість європейські компанії зайдуть в Україну. Відтак конкуренція сприятиме зниженню цін на авіаквитки.”Є всі сподівання, що ця угода також буде підписана вже цьогоріч, – додав прем’єр-міністр.

“Митний безвіз” передбачає обмін митними даними між Україною та країнами Європи, що це означає зменшення простору для шахрайства щодо митної вартості, а також спрощення роботи митниці для білого бізнесу. За словами Шмигаля, вже в 2022 році Україна може розпочати процес приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Читайте також: Україна за три роки планує залучити майже ₴80 мільярдів міжнародних кредитів

“Енергетичний безвіз з ЄС – це відокремлення від енергосистеми з Білоруссю та Росією та приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E. Ринок електроенергії стане більш конкурентним та прозорим. Ми станемо частиною великої європейської енергетичної системи із чіткими та зрозумілими правилами гри. Це важливий етап для нашої енергетичної незалежності. Плануємо, що таке приєднання відбудеться вже в 2023 році, – зауважив прем’єр-міністр.

“Цифровий безвіз” є приєднанням до цифрового ринку ЄС. Шмигаль наголосив, що позитивний ефект від приєднання до цього ринку експерти оцінюють в декілька мільярдів доларів для економіки нашої країни. Він нагадав, що у 2020 році Мінцифри була розроблена дорожня карта інтеграції до цифрового ринку ЄС.

Читайте також: Економіка України почала відновлюватись після коронакризи – Шмигаль

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки Луіджі Ді Майо актуальні питання торгово-економічної та інвестиційної співпраці, а також співробітництва у сфері енергетики та інфраструктури.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031