Денис Шмигаль / Фото: Слово і Діло

Шмигаль запросив італійський бізнес інвестувати в економіку України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки Луіджі Ді Майо актуальні питання торгово-економічної та інвестиційної співпраці, а також співробітництва у сфері енергетики та інфраструктури.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Урядовий портал. Прем’єр-міністр повідомив, що Україна цього року розпочне процес приватизації великих державних підприємств та запросив представників італійського бізнесу долучатися до участі в конкурсах.

Аукціони продемонстрували велику зацікавленість з боку іноземних інвесторів та що процес великої та малої приватизації може бути цікавим для подальшого розвитку бізнесу в Україні, — зазначив він.

Шмигаль також відзначив позитивні тенденції у торгівлі між Україною та Італією. За його словами, товарообіг за перші п’ять місяців 2021 року зріс на 39,2% і склав 2,1 млрд доларів.

Читайте також: Український експорт цього року зріс більш ніж на чверть – Шмигаль

Україна готова запропонувати італійському бізнесу переваги Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, зокрема у форматі промислової кооперації, включаючи реалізацію спільних виробничих проєктів, — підкреслив Прем’єр.

Денис Шмигаль та Луіджі Ді Майо також порушили питання співпраці в агросекторі та енергетиці.

Європейський зелений курс — один із пріоритетів нашого Уряду. Ми готові долучитися до спільних зусиль, спрямованих на реалізацію цілей Grean Deal, та зацікавлені в розвитку альтернативних енергетичних технологій, — відзначив глава уряду.

Він також запросив італійські компанії до співпраці у сфері видобутку газу.

Читайте також: Україна за три роки планує залучити майже ₴80 мільярдів міжнародних кредитів

Крім того, сторони обговорили взаємодію в інфраструктурних проєктах, зокрема щодо розвитку залізниці.

Хотів би відзначити важливість нещодавно підписаного Меморандуму між АТ «Укрзалізниця» та Національною залізничною компанією Італії щодо реалізації проєкту швидкісного залізничного сполучення. Це важливий і перспективний проєкт. Переконаний, що ця співпраця має широкий спектр можливостей, — сказав Шмигаль.

Луіджі Ді Майо зі свого боку наголосив, що Італія всіляко підтримує європейські прагнення України та реалізацію реформ, зокрема аграрної, антикорупційної, судової.

Прем’єр-міністр подякував Італії за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також прагнення України до інтеграції в ЄС і НАТО.

Читайте також: Економіка України почала відновлюватись після коронакризи – Шмигаль

Як відомо, із 1 січня в Україні підвищили мінімальну пенсію для осіб, яким виповнилось 65 років і які мають повний стаж: 30 років у жінок і 35 – у чоловіків.

Також Денис Шмигаль повідомляв, що енергетична безпека є одним із ключових напрямків взаємодії України та Грузії, в рамках якої країни напрацюють спільні підходи для розвитку відновлювальної енергетики.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031