У ток-шоу “Антистатик” обговорили архітектурний вигляд Миколаєва

У черговому випуску ток-шоу “Антистатик” – спільного проєкту ЧНУ ім. Петра Могили і ТРК “МАРТ” піднімалась гостра проблема, яка роками турбує миколаївців – який він архітектурний вигляд Миколаєва?

Архітектура — це одночасно наука і мистецтво проєктування будівель, а також власне система будівельних споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людей відповідно до законів краси.

На сучасному етапі у великих промислових містах, зокрема як Миколаїв, розвиток архітектури становить одну з найважливіших частин засобів виробництва (промислова архітектура — будівництво заводів, фабрик, електростанцій тощо) та матеріальних засобів існування людського суспільства (громадянська архітектура — житлові будинки, громадські споруди та інше).

Функціональне призначення будь-якої будівлі визначається її типом, залежно від якого обираються засоби створення певного художнього вигляду. Останній створюється за допомогою засобів архітектурної композиції. Серед її основних засобів архітектоніка, масштаб, пропорції та ритмічні відношення, пластика, фактура та кольори.

Місто Миколаїв за свою кількасот річну історію зуміло подарувати та зберегти велике архітектурне надбання, наприклад: будівля Адміралтейства, будинок Грачова, Старофлотські казарми, Шуховська вежа, Ротонда шахового клубу, тощо. Однак, саме стосовно архітектурної композиції у Миколаєві роками точаться дискусії, адже певна частка місцевого населення ввважають, що місто не має чіткого архітектурного стилю і загальної композиції.

Дивіться також: Антистатик: Дистанційна освіта в Україні

Підтвердити цей факт або розвіяти даний міф в ефірі програми “Анститатик” були запрошені експерти та лідери думок:

Андрій Цимбал – головний архітектор Миколаєва;

Олег Дорош-Гордій – миколаївський журналіст, активіст;

Євген Парамонов – краєзнавець, корінний житель Миколєва;

Анатолій Зубік – архітектор.

Нагадаємо, Urban Experts представили проект реконструкції торгового будинку “Південий Буг”.

Як відомо, у Миколаївському краєзнавчому музеї відкрилася виставка Тетяни Губської.

Раніше повідомлялось, у Миколаєві театр ляльок відкриває літній театральний майданчик.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram