У січні сфера послуг повинна повністю перейти на українську мову

З 16 січня 2021 року набере чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов’язує всіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про іншу.

Про це йдеться в законі України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», передає Українська правда.

Документ передбачає, що всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.

Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кафе, банків, АЗС, аптек і т.д.

Виробників і продавців в Україні зобов’язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися на будь-якою іншою мовою.

При цьому тільки на прохання клієнта надавач послуг або продавець можуть здійснити обслуговування на іншій мові.

На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також на іншою мовою, прийнятною для сторін, – йдеться в документі.

Раніше повідомлялось, у разі порушень з боку працівників сфери послуг і компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого з захисту державної мови Тараса Креміня.

На початку грудня мовний омбудсмен нагадав, що з 16 січня 2021 року сфера обслуговування повинна перейти виключно на українську мову обслуговування.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram