Фото: Ukrainian shipping magazine

У порту Миколаєва з’являться дві нові якірні стоянки

У Миколаївському морському порту облаштують дві нові якірні стоянки для прийому великотоннажних суден.

У грудні минулого року інвестпроект «Реконструкція акваторії порту з облаштуванням якірних стоянок» у план розвитку порту, пише Ukrainian shipping magazine.

Проект, зокрема, вирішить проблеми з існуючими навігаційними обмеженнями вздовж Бузько-Дніпровсько-Лиманського каналу (БДЛК) та внутрішнім рейдом порту, через які виникають простої причалів.

Зараз внутрішній рейд порту використовується для відстою суден, чекаючи постановки до причалів, а також у вантажних операціях.

Крім того, спостерігається тенденція збільшення кількості суден, що заходять до порту Миколаєва або проходять акваторію транзитом. За інформацією АМПУ, кожне третє великотоннажне судно простоює в очікуванні виходу через БДЛК близько 5 годин, оскільки через навігаційні обмеження каналу його не можуть поставити на якір на внутрішньому рейді порту. Існуючі глибини дозволяють поставити лише одне навантажене судно осадом 10,3 м на північну якірну стоянку, яка абсолютно не відповідає технічним характеристикам суден.

Тому АМПУ планує облаштувати дві якірні стоянки із глибиною, яка забезпечить постановку завантажених великотоннажних суден.

1 лютого Адміністрація Миколаївського порту за результатами проведених торгів уклала договір із ТОВ «Анкор» на проектно-вишукувальні роботи з реконструкції акваторії порту з облаштуванням якірних стоянок.

У рамках договору ми поставили завдання розробити місцезнаходження якірних стоянок, розрахувати можливість їх розташування за вказаними характеристиками, відповідно до чинних нормативних документів, розрахувати обсяги днопоглиблення за кожною якорною стоянкою окремо та обсяги експлуатаційного днопоглиблення після введення об’єкта в експлуатацію, з урахуванням щорічної заохочення. Припускаємо, що робочий проект буде готовий до кінця поточного року, і ми одразу розпочнемо його реалізацію, — прокоментував начальник Миколаївської філії АМПУ Андрій Гранатуров.

Нагадаємо, морські постачання дизельного топлива у 2021 році збільшилися порівняно з попереднім роком у півтора рази — до 1,2 мільйона тонн, порт Миколаєва лідирує за кількістю доставки.

Як відомо, Міністерство інфраструктури розробило та опублікувало для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства інфраструктури України», який покликаний врегулювати ситуацію з подвійним стягненням портових зборів в акваторії Миколаївського морського порту та при проходженні Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу .

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram