Фото: Порти України

Миколаївський порт став лідером в імпорті дизпалива

Морські постачання дизельного топлива у 2021 році збільшилися порівняно з попереднім роком у півтора рази — до 1,2 мільйона тонн, порт Миколаєва лідирує за кількістю доставки.

Про це повідомляє Еnkorr.

Цей обсяг розподілився між чотирма портами:

  • Миколаїв – 405,5 тисячі тонн;
  • «Південний» – 335 тисяч тонн;
  • Одеса – 220 тисяч тонн;
  • Херсон – 175 тисяч тонн;

Морські порти мають величезний потенціал, і збільшення перевалки втричі 2022 року не буде великою проблемою, особливо якщо правильно розставити пріоритети для Укрзалізниці. Фактично, це означає, що морем можна буде закрити російський імпорт, — зазначають експерти Консалтингової групи «А-95».

Загальні імпортні постачання дизпалива на український ринок у 2021 році збільшилися, порівняно з попереднім роком, на 10% — до 6,85 мільйона тонн, що є рекордним рівнем за всю історію спостережень. Приріст імпорту стався на всіх напрямках крім Російської Федерації.

Нагадаємо, у 2021 року зернові культури становили 57% експорту Миколаївської області. Географія експортного постачання зернових культур розширилася з 52 до 60 країн. Серед них найпомітнішими обсягами відрізнялися постачання до Китаю (24%), Індонезії (15%), Єгипту (9%), Туреччини (6%) та Саудівської Аравії (5%).

Як відомо, у жовтні минулого року порт «Ніка-Тера» прийняв судно з найбільшою довжиною за свою історію – суховантаж Cymona Glory (Маршаллові острова), місткістю до 66 тисяч тонн.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram