У парламенті підтримали закон, який дозволить чоловікам брати декретну відпустку

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №3695, який дозволяє чоловікам брати декретну відпустку по догляду за дитиною.

Проект закон опублікований на офіційному сайті Верховної Ради, його підтримав 301 депутат під час засідання у вівторок, 1 грудня.

Цей законопроект передбачає можливість взяти одноразову оплачувану відпустку на 14 днів:

  • чоловікові, дружина якого народила дитину;
  • батькові дитини, котрий не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але пов’язаний побутом, взаємними правами і обов’язками;
  • бабі або дідові, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною (якщо мати виховує дитину одна).
  • батько дитини також зможе взяти відпустку по догляду за дитиною до 3 років.
  • для чоловіків, що мають багатодітну сім’ю або родину, в якій є дитина з інвалідністю, можна буде брати додаткову відпустку по догляду за дитиною.

Окрім цього, чоловіки, котрі мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, зможуть просити про скорочення тривалості робочого часу за свій рахунок.

Нагадаємо, 27 листопада, Президент України Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт, який передбачає встановлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації.

Раніше повідомлялось, президент Зеленський підписав закон, згідно якого за перебування у громадських будівлях, транспорті під час дії карантину без респіраторів або масок, що закривають ніс та рот, загрожує штраф до 255 гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram