У Миколаївському росдрам театрі відкрили меморіальну дошку на честь Миколи Кравченка

У середу, 29 липня, у Миколаївському художньому академічному російському драматичному театрі відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь актора, заслуженого діяча мистецтв України і екс-директора театру Миколи Кравченка.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Меморіальну дошку виготовив заслужений діяч мистецтв України, член спілки художників України Іван Булавицький. Ініціатором її встановлення виступив депутат Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко.

Ця ідея у мене виникла одразу опісля певного періоду. Мені все ж таки захотілось, аби жителі міста і області пам’ятали про заслуги цієї великої людини, який зробив дійсно багато для розвитку нашого суспільства. Той, хто знав його дуже близько, міг у нього вчитись – це великий вчитель мистецтва. Йому вдалось підняти наш театр (прим.ред. – Миколаївський художній академічний російський драматичний театр) на такий рівень, що про нього знали міжнародні гості, які неодноразово приїжджали у Миколаїв та відвідували наш театр, – розповів депутат.

Дивіться також: Пам’яті відомого українського тренера з велоспорту Євгена Штермера

Володимир Фроленко каже, меморіальну дошку автор створював з урахуванням побажань рідних Миколи Кравченка. Виготовили її за рахунок благодійних внесків колег депутатів.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич каже, складно переоцінити внесок Миколи Кравченка у розвиток культури міста та області. А також нагадав, рішенням міської ради йому посмертно присвоєно звання і орден «Почесного громадянина міста Миколаєва».

Син Роман Кравченко подякував всім, хто доклав зусиль до виготовлення меморіальної дошки і тим, хто прийшов аби вшанувати пам’ять тата.

Для мене був показовий такий епізод з батьком, коли він мене взяв з собою і ми поїхали у районний центр на фестиваль аматорських театрів. Мені особисто було не дуже цікаво дивитись на творчі колективи з невеликих сіл, оскільки це є аматорським мистецтвом. Я запитав батька: чому ми приїхали сюди і проводимо тут багато часу? Він мені відповів, що мистецтво, культуру і театр слід починати любити з аматорського рівня, підтримувати його і розвивати, – згадує повчання Миколи Кравченка його син.

Микола Антонович Кравченко помер 26 січня 2019 року у 65-річному віці. Актор і театральний режисер, з 1997 по 2017 рік працював художнім керівником і директором Миколаївського художнього російського драматичного театру, депутат обласної ради трьох скликань.

За час своєї творчої діяльності Микола Антонович Кравченко був удостоєний звання «Заслужений діяч мистецтв України» та орденом за «За заслуги» третього ступеня.

Нагадаємо, миколаївський російський драматичний театр став майданчиком для фестивалю «МОЛОКО».

Раніше повідомлялось, інтерактивний музей з відео-екскурсіями та унікальними експонатами відкрився на базі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram