У Миколаївській ОДА відзвітували про допомогу підприємцям і безробітнім під час карантину

У Миколаївській ОДА підбили підсумки щодо надання підтримки малому та середньому бізнесу, а також допомоги по частковому безробіттю під час карантину з березня по грудень 2020 року, а також анонсували перспективи подальшої роботи всіх задіяних у цьому питанні відомств.

Про це стало відомо на брифінгу, 22 грудня, повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Як відомо, бізнес та працевлаштування – це галузі, котрі понесли одні з найбільших втрат під час пандемії коронавірусу. Зі свого боку, держава зобов’язалась підтримати матеріально представників малого та середнього бізнесу з їхніми родинами.

Ця допомога розповсюджується на тих фізичних осіб-підприємців, котрі обрали спрощену систему оподаткування і належать до І-ІІ групи платників єдиного податку. Така допомога існувала протягом травня-серпня, після чого була припинена, але 25-го листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення щодо поновлення такої допомоги ФОПам на листопад і грудень, – повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єлічева.

Зазначена допомога виплачується підприємцям у розмірі 1 779 гривень для дитини до шести років та 2 218 гривень, якщо дитині не виповнилось десять років.

Зі свого боку очільник Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько відзначив, що під час пандемії намагались повідомити якомога більше своїх клієнтів про можливість отримати допомогу по частковому безробіттю.

Нами було залучено до Миколаївської області більше 70-ти мільйонів для виплати і компенсації та допомоги. В загальній кількості було використано близько 66-ти мільйонів гривень. Тобто, як бачите, майже весь кошторис, що залучався до області, а він був одним з найбільших по України – майже повністю вичерпаний і нам вдалось надати стовідсоткову допомогу усім нашим клієнтам, котрі звертались до нас та подавали відповідні документи, – розповів Дмитро Оборонько.

За його словами, на сьогодні таку допомогу виплатити 7 746 роботодавцям і ФОПам.

Не обійшли увагою в центрі зайнятості й одноразову допомогу у розмірі до восьми тисяч гривень для найманих працівників на підприємствах, котрі ризикують припинити роботу через карантин.

У свою чергу заступник начальника обласного управлінні Пенсійного фонду України Ауріка Федорова зауважила, що з 10 грудня набув чинності закон, котрий запроваджує надання одноразової допомоги застрахованим особам і збір всіх документів відбувається діджиталізовано на платформі додатку «Дія».  

Цією можливістю вже скористались близько 280 тисяч осіб, котрі подали заявки. Окрім того, термін подання документів подовжили до 31 грудня 2020 року, тому особи, які подадуть заявку до кінця грудня, зможуть отримати допомогу вже наступного року.

Нагадаємо, у листопаді Президент України Володимир Зеленський анонсував, що до Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Як відомо, портал “Дія” з 14 грудня почав приймати заявки ФОПів на отримання 8 тисяч гривень державної допомоги.

 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram