У Миколаєві відбувся культурний мітинг за пом’якшення карантинних норм

27 жовтня, у Миколаєві пройшов мітинг на якому працівники закладів громадського харчування та сфери культури просили дозволити їм працювати після входження міста у «червону» зону карантину.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Артисти, музиканти, хореографи, учні культурних навчальних закладів, працівники закладів громадського харчування, а також власники ресторанного бізнесу зібрались на Соборній площі, аби у мирній формі донести свою позицію владі. 

Ми хочемо, аби на нас звернули увагу і допомогли в законній формі вирішити питання. Направлені офіційні листи в міську раду і облраду, тож все прийнято, тому обіцяють нам з цим допомогти. Ми не проти карантину, але не треба забувати, що у цих сферах (прим.ред. – галузі культури і громадського харчування) працюють тисячі людей. Ми справді не очікували, що вийде така кількість людей, – розповідає музикант, учасник акції Володимир Алексєєв.

Він додав, що карантинні обмеження створюють нерівні умови існування культурної сфери та закладів громадського харчування.

Володимир Алексєєв

У свою чергу, очільник управління з питань культури Юрій Любаров стверджує, що повністю підтримує мітингувальників, бо на його думку карантинні обмеження треба вводити таким чином, аби не зачіпати функціонування освіти і культури.

До мітингувальників вийшов міський голова Олександр Сєнкевич. Мер Миколаєва повідомив, наразі підготовлено і направлено лист до Кабінету міністрів України, аби задовольнити прохання учасників акції.

Насправді, подібна ситуація склалася і в інших містах України, але там рішенням державної комісії ТБНС дозволяється робота закладів з додатковими зусиллями карантинних заходами. Ми хочемо, щоб таким же чином працювали і в Миколаєві, – сказав Олександр Сєнкевичю

Мер відзначає, що вже надав доручення не обмежувати роботу закладів культури та громадського харчування допоки не надійде відповідь з українського уряду.

Більше того, ще вчора (прим.ред. – 26 вересня 2020 року) окремим листом ми надіслали питання щодо роботи дитячих садків та початкової школи. Ми бачимо дуже низький рівень захворювання у дітей та вчителів, тому вважаємо за можливість роботу дитячих садків і молодшої школи, за рахунок додаткових заходів перевірки і санітарної обробки, – відзначив Олександр Сєнкевич.

Нагадаємо, з понеділка, 26 вересня, в Україні розширили червону карантинну зону. До неї потрапили ще три обласні центри, серед них і Миколаїв.

Як відомо, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів про свої пріоритети та його команди на найближчі п’ять років, у разі успіху на місцевих виборах.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram