У Миколаєві стартував триденний регіональний марафон «Aquafarming-2020»

Миколаївські підприємці, власники та управлінці бізнесу сектору водного господарства мають змогу навчитися розводити акваферми. 8 грудня стартував триденний міжрегіональний марафон «Aquafarming-2020». 

Про це повідомляє кореспондентка ТРК «МАРТ».

Три міста – Миколаїв, Запоріжжя та Одеса – вирішили об’єднати свої зусилля, аби відродити в регіонах України масштабне водне господарство. Проводити аналіз можливих перспектив розвитку аквакультури провідні експерти почали в 2018 році. Тепер же прийшов час втілювати ідеї на практиці.

«Можливостей для розвитку аквафермерства в Миколаєві більш ніж достатньо. По-перше, ми маємо величезну кількість водних територій. По-друге, у нас цікавий історичний спадок. Ще в минулому столітті саме рибницькі господарства півдня України були найкращими в усьому Союзі», – зазначає засновник Центру інформаційної підтримки бізнесу в Миколаєві Артем Ващиленко.

Наразі акваферми є одними з найбільш прибуткових підприємств у сфері рибного бізнесу. В Україні їх поки небагато, однак південь має всі шанси привернути увагу багатьох інвесторів.

Дивіться також: Відкриття центру «Дія.Бізнес» у Миколаєві

Окрім обміну досвідом та вирішення актуальних проблем сфери, на марафоні презентували інтерактивну карту можливостей водного господарства нашого регіону. Експерти кажуть, єдина перешкода для реалізації акваферм –  часом не зовсім сприятливий клімат для великого інвестування.

«Наш захід – такий собі елемент впливу громадського суспільства на владу. Ми стукаємо в двері і маємо велику надію, що таки достукаємося. Хотілось би, щоб всі, хто впливає на прийняття рішень про створення спрятливих інвестиційних умов для акваферм, почули нас і зробили те, що мають зробити», – додає доктор економічних наук, професор Володимир Парсяк.

Для підприємців, які вже хочуть мати власну акваферму, підготували спеціальний чек-лист з її відкриття та запуску. Допомагати розвивати аквакультуру будуть і фахові спеціалісти. Вони надаватимуть профільні аналітичні дані та актуальну інформацію рибного ринку.

Нагадаємо, з початку року кількість платників податків зросла на 60 тис. – до 3,43 млн суб’єктів підприємницької діяльності.

Раніше повідомлялось про те, що у наступному році відбудеться зростання економіки України, а у 2022 році будуть компенсовані втрати від коронакризи. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram