Фото: КП «Миколаївелектротранс»

У Миколаєві пошкоджено мережі, котрі живлять тролейбусну підстанцію

У Миколаєві під час будівництва нових гаражів кооперативу «Північний-2» робочі пошкодили кабель, що живить тролейбусну підстанцію.

Про це повідомили у комунальному підприємстві «Миколаївелектротранс».

https://www.facebook.com/nikeltrans/posts/2433995696899169

На підприємстві відзначили, що дії будівельників незаконні, оскільки в радіусі двох метрів навколо кабелю знаходиться охоронна зона. Тому будь-які роботи на цій території потрібно узгоджувати.

Сьогодні, 18 серпня, на місце прибула слідчо-оперативна група поліції і працівники державної архітектурно-будівельної інспекції для фіксації ушкоджень і факти незаконного будівництва. У п’ятницю комісійно будуть прийматися подальші заходи, – йдеться у повідомленні.

Як пише видання “Новости-N”, за останніми підрахунками, сума збитку становить уже більше 300 тисяч гривень.

Начальник енергослужби «Миколаївелектротранс» Олег Бут пояснив, що через територію гаражного кооперативу проходить резервний кабель, який забезпечує живленням рух електротранспорту у мікрорайоні «Північний» і частина мікрорайону «Соляні».

При будівництві нових гаражів його пошкодили. Ми відшукали місце пошкодження і виставили кооперативу претензію. Але кабель продовжують викопувати, так як він заважає будівництву нових гаражів, і просто викидають, – розповів Олег Бут.

Робоча напруга цього кабелю – 6 тисяч Вольт. Будь-яке пошкодження загрожує миттєвим смертельним результатом. Зараз він знеструмлений і знаходиться у такому стані, що використовувати його вже не можна.

Нещодавно кооператив відповів на претензію комунального підприємства. У своєму листі він вказав, що кабель відновлений і розрив усунутий. Проте, кабель залишається повністю відкритим, і не виконаний ряд інших вимог щодо безпеки.

По-перше, кабель потрібно випробувати, швидше за все тут ще є ряд пошкоджень. По-друге, кабель повинен знаходитися під землею на глибині не менше півметра, накритий цеглою і оточений сигнальною стрічкою. Тільки тоді я можу бути впевнений, що він в робочому стані. А в такому вигляді, в якому він зараз, я не маю права брати його під напругу. Використовувати його вже не можна. Потрібно робити нову траншею, потрібно його відчувати. Я переконаний, що випробування він вже не витримає. І якщо зараз з ладу виходить наш основний кабель, який живить 13-ту підстанцію, рух тролейбусів в сторону «Північного» припиниться, – попередив Олег Бут.

Нагадаємо, у серпні в Миколаєві відбудуться тендери на придбання нових тролейбусів і трамваїв.

Раніше повідомлялось, у «Миколаївелектротрансі» своїми силами відновлюють тролейбуси, що раніше списали на запчастини. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram