Фото: CREA CENTER (Центр Підтримки Бізнесу)

У Миколаєві планують відкриття Центру креативних індустрій CREA CENTER

3 березня, у Миколаєві відбулася презентація запуску транскордонного проекту Європейського Союзу з розвитку культурних та креативних індустрій в басейні Чорного моря.

Про це повідомляють організатори заходу.

В рамках програми транскордонного співробітництва Чорноморського басейну на 2014-2020 роки Європейського інструменту Сусідства (ENI) проект «Розвитку культурних та креативних індустрій в басейні Чорного моря» CREA CENTER було обрано для реалізації в п’яти країнах, включаючи Україну. Провідний партнер – муніципалітет Чекмекьой (Стамбул, Туреччина), місто Миколаїв представляє всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу», Румунію – місто Констанца, Грецію – місто Кавала, Болгарію – місто Бяла.

Загальна мета проекту – спільне сприяння бізнесу та підприємництву в секторах культури в басейні Чорного моря.  В рамках проекту запрацюють центри, в яких художники, дизайнери, архітектори, інженери, науковці та інші представники творчих індустрій зможуть вільно себе почувати, трансформувати свої ідеї в конкретні продукти власної творчості, ділитися досвідом, знаннями та технологіями, розвивати навички підприємництва, отримувати підтримку з модерації бізнес-процесів, тощо. Крім того, учасникам буде надана можливість брати участь у спільній мережі для обміну досвідом із представниками культурних спільнот, які працюють в креативних галузях у 5 країнах Чорноморського регіону

Ідея Центру креативних індустрій ґрунтується на  необхідності створення точки росту для творчих людей, наданні їм необхідних знань для того, щоб в них з’явилися можливості трансформувати свій талант в бізнес, щоб вони комунікували один з одним, а головне, – щоб змогли стати частиною європейського креативного простору. В рамках проекту, суб’єкти вже CREA-бізнесу,  працюватимуть в коворкінгу, зможуть взяти участь в міжнародних конференціях, воркшопах та інших заходах. Для резидентів буде також забезпечено можливості цифрового спілкування з міжнародними партнерами, – зазначив керівник проекту CREA CENTER в Миколаєві Артем Ващиленко.

Фото: CREA CENTER (Центр Підтримки Бізнесу)

Кураторка проекту CREA CENTER в Миколаєві Анна Шаловінська, проінформувала про основні напрямки діяльності та можливості центру, а саме:

  • конференц-зала для проведення міжнародних та українських конференцій;
  • простір для коворкінгу спеціалістів креативних індустрій;
  • 3D printing (3Д друк);
  • AR/VR (проектування/малювання у доповненій реальності);
  • музична студія;
  • відеостудія;
  • лабораторія дизайну текстилю;
  • студія веб-дизайну та ілюстрації (цифрове мистецтво).

Я дуже рада працювати в цьому проекті, бо давно мріяла, про створення якісного, новітнього центру, який зміг би стати надійним партнером для талановитих людей, основою для розвитку креативної індустрії та культурного міжнародного спілкування. Ставши одним з 5 міст, де відкриється CREA CENTER, Миколаїв довів свій креативний потенціал, – зазначила Анна Шаловінська.

Варто зауважити, відкриття CREA CENTER в Миколаєві заплановано на початок 2022 року.

Фото: CREA CENTER (Центр Підтримки Бізнесу)

CREA CENTER – це точка росту для творчих людей та можливість трансформувати свій талант в бізнес. В миколаївському СREA CENTER  будуть створені лабораторії для музикантів, художників, ілюстраторів, дизайнерів, людей, які працюють з фото- і відеоконтентом, які не тільки створюватимуть креативний продукт, але й отримають і можливість міжнародного нетворкінгу із країнами-партнерами та зможуть презентувати свій продукт на європейському ринку.

Нагадаємо, 8 грудня минулого року, стартував триденний міжрегіональний марафон «Aquafarming-2020». Миколаївські підприємці, власники та управлінці бізнесу сектору водного господарства мали змогу навчитися розводити акваферми.

Як відомо, 15 грудня 2020 року, на Всеукраїнському форумі рішень та можливостей «4BusinessForum» підприємці разом із провідними експертами шукали відповіді на актуальні питання бізнесу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram