У Миколаївському музеї ім. В. Верещагіна експонується одяг самураїв

У Миколаївському обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна експонується виставка з Японії. В експозиції представлений аутентичний одяг з країни сонця, що сходить, каліграфії, кольоровий папір і інші предмети побуту японців.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Виставка має назву «Японський дизайн». Її експонують за ініціативи товариства японської культури «Татікадзе». Обласний художній музей майданчиком для експонатів обрали не випадково, співпраця музею з товариством триває вже не один рік.

Остання подорож Верещагіна – це була подорож до Японії і він повернувся напередодні російсько-японської війни. Можна сказати, ми продовжуємо традиції Японії в Миколаєві, зберігаємо про це пам’ять. Співпрацюємо вже багато років з миколаївським товариством японської культури “Татікадзе, – розповіла заступниця директора музею Лариса Твєрітінова.

За її словами, це найбільш масштабна виставка експонатів, що представляють японську культуру, котра колись була в музеї. Тут більше десятка кімоно. Це не просто традиційний одяг японців, це ціла культура.

Зимові, літні, для жінок, для чоловіків, дитячі, вони дуже гарні і різноманітні, – розповіла Твєрітінова. – Вони виконані із шовку, із бавовни, воно надзвичайно красиве. В глибині зала весільне кімоно. Японці дуже відповідально ставляться до збереження своїх традицій і кімоно в них якийсь культ, це цілий символ.

Є в експозиції і пояси до кімоно, які отримали назву обі. Вони мають не лише практичне значення, фіксуючи одяг, але й декоративне. Як правило, пояс виготовляють з парчі або щільного шовку з особливо багатим узором. В музеї, в рамках виставки навіть проводяться майстер-класи, як правильно вдягнути кімоно та як вправлятися з поясом обі.

Японія – єдина країна світу, де не переривалась традиція ремісничого виробництва папера. В країні сонця, що сходить він є частиною декоративно-прикладного мистецтва не лише як вихідний матеріал, але і як естетичний об’єкт.

Ми можемо побачити зразки японського паперу, вони експонуються як картини, як європейці експонують картини, а японці оформлюють у рамочку і подають папір і їм можна милуватись, споглядати. Якісь асоціації він викликає, має різні малюнки: геометричні, рослинні, тваринний орнамент. Це теж якесь споглядання і знайомство з оточуючим світом, – каже заступниця директора музею.

В експозиції є навіть білизна, яку японці вдягають під кімоно. Всі предмети аутентичні, привезені зі сходу. Ознайомитись з унікальною колекцією можна до кінця серпня у музеї імені Василя Верещагіна.

Напередодні у музеї Верещагіна почали оцифровувати фарфорові експонати.

Музей продовжує вже започатковану традицію оцифровування експонатів мистецтва. В рамках спільного проєкту з «Агенцією розвитку Миколаєва» працівники збираються отримати три сотні 3D-копій фарфорових виробів. Серед них: предмети посуду та порцелянові фігурки.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031