У Миколаєві вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. 26 листопада миколаївці зібралися біля пам’ятного знаку, аби схилити голови у хвилині мовчання та покласти квіти.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

У XX столітті на долю українців випало три надскладних випробування: масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 років і Голодомор 1932-1933-го. Тоді від нестачі їжі в страшних муках загинуло щонайменше 3,9 мільйона людей.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять невинних жертв. Цьогоріч через повномасштабну війну урочистості до Дня пам’яті провели скромно та непублічно. Миколаївці поклали до пам’ятного знаку червоні гвоздики та колоски та запалили лампадки. До акції приєдналися представники влади, військові та капелан.

Ця страшна трагедія людства всім нагадує, що люди повинні жити без злоби та нести тільки життя. Попри те, що сьогодні дуже скрутний час для України, ми разом вшановуємо пам’ять жертв. Щоб кожний знав, що ми пам’ятаємо і щоб це ніколи не повторилося. Тому що найстрашніше — це морити людей голодом. А зараз нас будь-якими шляхами намагаються залишити без світла й тепла. Але ми все витримаємо і все буде Україна, — сказав заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації Юрій Гранатуров.

Після хвилини мовчання присутні прочитали панахиду за загиблими та схилили голови на знак пошани поколінь заморених голодом українців.

Сьогоднішній захід вказує про те, що треба не тільки єднатися, а й пам’ятати. Це було лихоліття на всю Україну, де кожний жадав хліба, жадав колоска. Нехай у цьому нашому віці не буде таких страшних часів. Хай наша Україна переможе, — промовив військовий священик-капелан Володимир Сеньковський.

Станом на 2022 рік, Голодомор 1932–1933 років визнали геноцидом українського народу парламенти 22 країн світу. За результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», такої ж думки дотримуються 90% українців. Багато хто вважає, що з геноцидом наша країна бореться і зараз.

Ми відчуваємо знову геноцид українського народу. Навіть уявити не могли, що таке може повторитися. Ми завжди закликали, не повторіть такого, не треба. Але, мабуть, сусідня країна не відчувала такого горя в житті та в історії, щоб зрозуміти нас. Я впевнена, що сьогодні кожен українець в серці, в душі згадав жертв Голодоморів, — розповіла керівниця обласного управління культури Олена Буберенко.

У День пам’яті жертв Голодомору українців закликають запалити свічку у вікні і долучитись до Загальнонаціональної хвилини мовчання, щоб зігріти душі тих, хто загинув через злочинні дії радянської влади.

Нагадаємо, у Миколаєві під час блекауту в пологовому будинку №2 народився хлопчик.

Раніше повідомлялось, у Миколаєві попри блекаут волонтери спільно з підприємцями організували розваги для дітей з інвалідністю.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram