У Миколаєві відкрили перше в місті відділення гемодіалізу

У Миколаєві на базі лікарні №1 відкрили перше в місті відділення гемодіалізу з німецькими апаратами «штучної нирки». Подібного обладнання в Миколаївській області раніше не було.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Раніше містяни, які потребують проведення процедури гемодіалізу, мали звертатися за медичною допомогою в обласну лікарню. Часом пацієнтам доводилося по декілька годин стояти в черзі, бо потужностей не вистачало. Тепер у капітально відремонтованому приміщенні лікарні №1 встановили п’ять сучасних апаратів «штучної нирки» виробництва німецької компанії В.Braun. Їхня вартість – 4,5 мільйони гривень.

Ми підготували спеціалістів, вивчили їх в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, а згодом лікарі та медсестри пройшли стажування в Запоріжжі на базі діалізного центру. Зараз відділення відкрито на п’ять ліжок, у перспективі їх буде п’ятнадцять, – розповіла директорка Миколаївської міської лікарні № 1 Марія Грачова.

Гемодіаліз проводять пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю. Складна процедура допомагає вивести з організму токсичні продукти обміну речовин та нормалізувати водний баланс. Ці функції у здорової людини виконують нирки. У лікарні ж їх замінює механізм.

Зараз у нас зможуть лікуватися 48 хворих. Я сподіваюся, що за рік, якщо буде і кадровий потенціал, і фінансування, всі хворі, які потребують гемодіалізу, будуть отримувати його без проблем і безкоштовно, – додала Грачова.

Новостворене відділення вже оглянули міський голова Олександр Сєнкевич, секретар міської ради Дмитро Фалько, заступник міського голови Анатолій Петров, начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, депутати міської ради Дмитро Іванов, Федір Панченко, Ганна Норд та керівники закладів охорони здоров’я міста. Мер Миколаєва підкреслює, зараз медична реформа дозволяє оновлювати медзаклади і надавати додаткові послуги громадянам без залучення грошей місцевого бюджету.

Ці послуги сплачуються Національною службою здоров’я України на пролікований випадок, а не на лікарів чи будівлі. Це вже четверте відкриття за останній рік в Миколаївській міській лікарні № 1, вона модифікується, модернізується. А найголовніше те, що тепер миколаївці зможуть отримати якісний сервіс на сучасному обладнанні за гроші, сплачені державою, – зазначив Олександр Сєнкевич.

Перші пацієнти зможуть прийти на безкоштовну процедуру гемодіалізу вже в понеділок, 11 жовтня. Поки що відділення буде працювати в дві зміни шість днів на тиждень.

Це відділення відремонтували і оснастили не за бюджетні кошти, а за гроші підприємців. За кошти міського бюджету придбали сучасні ліжка для гемодіалізу та витратні матеріали для проведення процедури. У подальшому ці ж підприємці планують продовжити обслуговувати лікарню, – каже секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько.

До 2022 року у відділення планують придбати ще 7 додаткових одиниць високотехнологічного обладнання і запустити в роботу 15 точок гемодіалізу.

Нагадаємо, в облраді відмовилися передавати санаторій «Дубки» обласній дитячій лікарні для реабілітації пацієнтів.

Раніше повідомлялося, у лютому в Миколаївській міській лікарні № 1 відкрилось нове відділення інтенсивного лікування хворих з гострою коронавірусною хворобою і супутніми судинними ускладненнями, серед яких інфаркти та інсульти.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram