У міській лікарні №1 відкрилось відділення інтенсивного лікування хворих

У першій міській лікарні відкрилось нове відділення інтенсивного лікування хворих з гострою коронавірусною хворобою і супутніми судинними ускладненнями такими як інфаркти та інсульти.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Вартість ремонту й закупка обладнання обійшлись у понад 20 мільйонів гривень. Це кошти державного й міського бюджетів, але левову частку грошей надали меценати – миколаївські підприємці та бізнесмени.

Директор КНП «Міська лікарня № 1» Марія Грачова каже, будівлі, в якій відкрили нове відділення 135 років. Вона довгий час стояла в занедбаному стані й не використовувалась. До вересня минулого року. Саме тоді директор «Нібулону» Олексій Вадатурський запропонував медичному закладу свою допомогу.

Я розповіла Олексію Опанасовичу, що в нас є будівля, яка чотири роки не експлуатується, але вкрай необхідні місця для таких хворих, які після коронавірусної хвороби отримали інфаркт або інсульт. Для цього дисциплінована команда потрібна, потрібні умови. Після ми зібрались в офісі “Нібулону”, там була нарада: лікарі і Олексій Опанасович. Підходить його заступник і каже: ваше рішення схвалили”, – розповіла Марія Грачова.

Ремонтні роботи тривали три місяці. Від старої будівлі лишились тільки стіни, все інше – від крівлі до підлоги довелось замінити. Реконструкція приміщення проведена з використанням сучасних матеріалів та технологій. Оновлене відділення відповідає всім сучасним вимогам для закладів даного типу.  Для укомплектування відділення придбано все необхідне обладнання (апарати ШВЛ, монітори пацієнта, кисневі концентратори, інфузомати та інше), функціональні ліжка, протипролежневі матраци, меблі. Також встановили систему зв’язку для виклику лікаря.

На відкриття нового відділення та придбання обладнання були направлені кошти отримані з державного та міського бюджетів, а також гроші, що отримав колектив лікарні від НСЗУ за пролікованих хворих та кошти благодійників.

Коли ми виконували ці роботи, то я шукав інших підприємців міста Миколаєва і області, щоб допомогли. І пан Цой (ген.директор «Миколаївського комбінату хлібопродуктів» при сприянні компанії Поско Інтернешнл – ред.) погодився і сказав, що я встановлю контакт з Марією Георгівною напряму, зрозумію, що їй потрібно і ми виконаємо корейські поставки самого необхідного обладнання”, – каже директор ТОВ “Нібулон” Олексій Вадатурський.

Компанія «Велам» надала протипролежневі матраци на всі 18 ліжок, що є у новому відділенні. Тут забезпечено комфортні умови для перебування пацієнтів та для роботи медичного персоналу. Через погодні умови не встигли пофарбувати фасад будівлі. Щойно встановиться необхідно температура його також завершать.

Таке відкриття відділення – це дуже важливо для лікарень, тому що логіка розвитку медицини сьогодні передбачає, що лікарня укладає договори з Національною службою здоров’я України на ті, чи інші пакети. Відкриття такого відділення дасть можливість лікарні укласти ще два пакети, які ідуть за пріоритетними сплатами і, відповідно, лікарня отримає додаткове фінансування саме на лікування отаких складних випадків як інсульти, інфаркти, які є на сьогодні найбільш інвалідизуючими”, – повідомив директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Після закінчення пандемії COVID-19 у відділенні буде надаватися допомога пацієнтам неврологічного та кардіологічного профілів з гострою судинною патологією в невідкладних станах. До літа в лікарні відкриється ще два відділення: приймальне та перше в місті відділення гемодіалізу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram