В облраді відмовилися передавати санаторій «Дубки» обласній дитячій лікарні для реабілітації пацієнтів

29 вересня Миколаївська обласна рада не підтримала передачу будівлі та майна колишнього санаторію «Дубки» обласній лікарні в управління для реабілітації онкохворих та дітей після травм. Депутати провалили голосування за проєкт рішення двічі.

Про це йдеться у сюжеті ТРК «МАРТ».

Розглядати питання санаторію «Дубки» депутати розпочали ще під час бюджетної комісії 24 вересня. Як відомо, медзаклад у 2019 році увійшов до складу Миколаївського обласного дитячого центру медичної реабілітації разом з кардіоревматологічним санаторієм «Південний».

За словами голови облради Ганни Замазєєвої, нині на базі цього санаторію планують створити оздоровчий заклад. Однак під час сесії обласної ради, 29 вересня, депутатка Тетяна Демченко звернулася до своїх колег з проханням не підтримувати таку пропозицію. І аргументувала свою думку тим, що у проєкті рішення завуальовано йдеться про закриття обох дитячих оздоровчих закладів.

У нас на сьогоднішній день в області близько 500 дітей, хворих на туберкульоз, що підтвердила Замазеева на комісії. Більше 4 тисяч, підкреслюю, дітей інфікованих, — сказала депутатка.

Голова облради запитала Тетяну Демченко звідки у неї такі цифри, проте депутатка проігнорувала запитання.

Демченко, каже, створений у 2019 році центр реабілітації можна фінансувати з бюджетів області та громад. Також вона запропонувала передати дитячій лікарні комплекс колишнього санаторію «Південний».

Я пропоную вивчити це питання, передати дитячий санаторій «Південний» обласної дитячої лікарні для реабілітації дітей, а санаторій «Дубки», в який вкладено значні кошти депутатами 5-6-7 скликання, я прошу, залишити. Колеги, давайте вивчимо. Це стосується кожного з вас, ваших дітей, ваших онуків. Тому що діти хворі однозначно будуть заражати інших дітей, – сказала Тетяна Демченко.

Зі свого боку Ганна Замазєєва зазначила, що центр реабілітації вже й так два роки стоїть без діла, у той час як діти онкологічного і травматологічного відділень потребують реабілітації, для якої приміщень в лікарні немає.

Якщо ми не підтримаємо, думаю, буде коректно, як сказав Михайло Адиров (прим.ред. — завідувач відділенням онкогематології в дитячій обласній лікарні), це голосування слід буде повісити в рамочку біля центру онкологічно хворих дітей, які будуть лежати в ігровій кімнаті. І в травматології ті діти, які лежать в коридорах все літо, не зможуть пройти курс реабілітації завдяки таким людям. Неефективно використовується майно, два роки яке закрито і ви не можете це передати дитячій лікарні, щоб онкохворі діти не їхали з Первомайська, Южноукраїнська, Баштанки в громадському транспорті, не отримували сепсис і не лежали там в лікарні, — сказала глава облради.

У підсумку ініціативу про передачу комплексу санаторію «Дубки» в управління обласної дитячої лікарні підтримала недостатня кількість депутатів. Ганна Замазєєва повторно винесла питання на голосування, однак його провалили і вдруге.

Пізніше голова обласної ради опублікувала у себе на сторінці в Facebook результати голосування і публічно показала, хто ж із депутатів дав «червоне» світло.

Нагадаємо, Ганна Замазєєва відвідала благодійний бал, під час якого збирали гроші на покупку С-дуги для дитячої обласної лікарні. Дане обладнання дозволить робити рентген дітям прямо під час операції. Також апарат має мінімальну радіаційну здатність і завдає мінімальної шкоди організму.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram