Фото: Суспільне Миколаїв

У Миколаєві проведуть ряд екологічних експедицій

У неділю, 20 травня, з 8 до 10 ранку в Миколаєві на пляжі «Стрілка» в Парку Перемоги екопатрульні запустять першу екологічну експедицію у межах Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!».

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine!».

Застосувати міжнародний досвід дослідження стану забрудненості пляжів, приєднатися до толок та досліджень запрошують усіх громадян, незалежно від віку та освіти. 

Всеукраїнський проект «Чисті пляжі разом!» спрямований на формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля, свідомого використання земних ресурсів, зменшення негативного впливу людини, спільного вирішення проблеми забруднення пляжів. 

Перша в Україні всеукраїнська екоекспедиція буде складатися з моніторингових досліджень пляжного сміття, соціологічних досліджень серед відпочивальників, толок із сортуванням та подальшою здачею вторинної сировини на переробку та інформаційно-просвітницьких заходів. 

Для успішного втілення проєкту в життя необхідне глибинне дослідження проблеми та участь кожного громадянина. Ми запускаємо екоекспедиції  на старті довготривалого Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», аби визначити основні причини проблеми, перепони, мотиви, а потім на основі цього знайти ефективні шляхи боротьби та протидії забрудненості сміттям пляжів, – коментує Президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

Активісти, які вже пройшли спеціальну підготовку та навчання, на обраних територіях проведуть моніторинг для визначення якісного та кількісного складу пляжного сміття. Для цього вони проаналізують зібране сміття та його найдрібніші частинки на визначених ділянках пляжу.

Протягом трьох років ділянка моніторингового дослідження буде незмінною, а всі напрацювання активісти передадуть залученим у проєкт науковцям, які будуть професійно досліджувати проблематику.

Під час соціологічного дослідження визначатимуть рівень поінформованості населення про екологічні проблеми, ставлення до екологічної активності в регіоні. Інформація дозволить зрозуміти, які кроки необхідно здійснити кроки для формування культури чистоти та розвитку пляжної інфраструктури. 

Також на стратегічних пляжах активісти разом з відпочивальниками організують толоки.

Нагадаємо, у Миколаєві стартував проєкт «Чисті пляжі разом!».

Раніше повідомлялося, Зеленський підписав закон про заборону пластикових пакетів.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031