У Миколаєві стартував проєкт «Чисті пляжі разом!»

У Миколаєві стартував проєкт «Чисті пляжі разом!» Він покликаний зробити пляжні зони України відповідними до світових екологічних стандартів, а також сформувати культуру правильного поводження з відходами у відпочивальників. У нашому місті для запровадження проєкту обрали найбільш популярний серед городян пляж «Стрілка».

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Миколаїв став другим після Одеси містом Україні, в якому запустили проєкт «Чисті пляжі разом!». Регіональним партнером виступає «Агенція розвитку Миколаєва».

Цей проєкт покликаний на те, щоб об’єднувались і мешканці міста, і громадські організації і, звісно, органи місцевого самоврядування та бізнес задля того, щоб робити наші місця кращими. Зокрема, наш пляж “Стрілка”. Я сподіваюсь, що в рамках цього довготривалого проєкту, який буде тривати 3 роки, ми дійсно зможемо крок-за-кроком робити наш пляж кращим, – розповіла в.о. директора КУ “Агенція розвитку Миколаєва” Анна Ганжул.

Проєкт триватиме протягом трьох років. В кожному з міст, що братиме в ньому участь обирають один пляж. Як правило той, що найбільше користується попитом у місцевих жителів.

Пляж “Стрілка” в парку “Перемоги” міста Миколаєва він потрапив до списку стратегічних пляжів України. На рівні міста Миколаєва сформована еко патрульна бригада, команда, вони є волонтерами-місіонерами, які будуть тримати місію, підтримувати її протягом всіх трьох років, – розповіла координаторка проєкту “Чисті пляжі разом!” Юлія Мархель.

Ініціативу учасників Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!» підтримала місцева влада, голова міста Миколаєва Олександр Сєнкевич, а також департамент житлово-комунального господарства. Під час старту проєкту еко патрулі обстежили прибережну зону пляжу «Стрілка» в радіусі 100 метрів для того, щоб промоніторити сміття, яке там накопичується.

Зараз підіймається сміття, яке вони (еко патрульні – ред.) знаходять, вони розкладуть його на спеціальну ковдру, вони його досліджуватимуть і відслідкують за величезним списком моніторингових досліджень. Після цього, ці моніторингові дослідження будуть передаватися спеціальній групі експертів, науковців до Одеського Інституту екології для того, щоб зрозуміти: звідки воно, скільки його і який його вплив саме на цьому пляжі”, – повідомила Юлія Мархель.

Такий моніторинг робитимуть три рази на рік на усіх стратегічних пляжах, що увійшли до проєкту. Це необхідно для того, каже Юлія Мархель, щоб глобально дослідити проблематику засмічення пляжних зон. У день запуску проєкту для відвідувачів пляжу підготували багато активностей. Під час фестивалю-відкриття можна було також побачити еко-товари, які не забруднюють навколишнє середовище, розчиняючись у ґрунті по 100 і більше років. А під вечір на всіх чекав фільм під відкритим небом на екологічну тематику.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram