У Миколаєві одеський плейбек-театр «Відтінки Sинього» показав виставу-перформанс

Цими вихідними у Миколаїв завітав одеський плейбек-театр «Відтінки Sинього». Унікальну виставу-перформанс актори показали у Миколаївському академічному обласному театрі ляльок.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Історії звичайних людей, які перетворюються на міні-вистави – ось так коротко можна описати плейбек-театр. Таке мистецтво акторської імпровізації існує у 86-ти країнах світу. Тут не пишуть сценаріїв і не проводять сотні репетицій. Актори чують епізод з життя, проживають його і одразу показують на сцені. У вистави-перформансу завжди є ведучий-модератор.

За своїм бажанням будь-хто з глядачів може розказати історію зі свого життя. Трагічну, веселу, комічну, фатальну. Історію, як познайомилися зі своїм першим коханням, історію весілля, історію похорону чи втрати, загалом все, що згадається людині в моменті «тут і зараз». Актори це все слухають відтворюють в імпровізації, не домовляючись одне з одним, – розповів актор та ведучий плейбек-театру «Відтінки Sинього» Андрій Утенков.

Плейбек-театр виник у містечку Нью-Палц (США) в 1975 році. В Україні його відкрили лише в 2001 році. За одну виставу актори можуть показати близько 7-10 історій. Навчитися цій справі непросто, адже розуміти одне одного треба подумки.

Ми працюємо в імпровізації. На репетиціях, які в нас проходять у понеділок і середу, ми слухаємо історії одне одного і вчимося слухати не просто текстову інформацію, а бачити людину по-справжньому, намагатися відчути його глибину, – додає Андрій Утенков.

Часом на такій виставі люди діляться тим, про що б не стали говорити за межами спектаклю, розповідають актори «Відтінків синього». У глядацькій залі усі сидять поруч, спілкуються, знайомляться і головне – довіряють одне одному.

Наша мета – створити простір, де історія кожної людина була розказана і почута. Це те, чого нам всім так не вистачає у повсякденному житті, – зазначають актори.

Для тих, хто хотів спробувати себе у професії плейбек-актора, театрали влаштували майстер-клас. Організатори кажуть, щиро сподіваються, що незабаром і в Миколаєві з’явиться свій плейбек-театр, де замість літературних творів гратимуть історії життя.

Нагадаємо, у Миколаївському русдрамтеатрі розповіли, як будуть виконувати нові норми мовного закону.

Раніше повідомлялося, у миколаївському муздрамтеатрі підбили підсумки сезону.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930