Фото: Артем Свистун / Facebook

У Миколаївському русдрамтеатрі розповіли, як будуть виконувати нові норми мовного закону

Директор Миколаївського художнього академічного російського драматичного театру Артем Свистун розповів, як під час вистав будуть дотримуватися мовних норм, які вступили в силу 16 липня.

Під час вистав російською мовою в театрі будуть використовувати гарнітур, а також з’являться субтитри над сценою, пишуть «Новости-N».

Артем Свистун зазначив, що колектив театру вже давно був готовий до змін, які вводяться мовним законом. Протягом останніх п’яти років в репертуарі почали з’являтися вистави українською мовою – твори Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, а також сучасних драматургів. Нині ж досягти відповідності всім нормам мовного закону будуть за допомогою техніки.

Вистави, які у нас вже поставлені на російській мові, будуть демонструватися мовою оригіналу, але дублюватися субтитрами. Для малої сцени будуть видаватися навушники, в яких буде дублювання. І поступово в репертуарі нашого театру з’являються вистави, які йдуть на українській мові. Тому для нас це не є якоюсь екстраординарною подією, — сказав Артем Свистун.

Для субтитрів використовуватимуть проекційне обладнання. На сцені актори гратимуть виставу, а у верхній частині залу пустять субтитри: репліки, які актор вимовляє іноземною мовою, транслюватимуть у вигляді тексту державною мовою.

За словами Артема Свистуна, до кінця серпня колектив театру перебуває 3 плановій відпустці, а вже з нового театрального сезону і на великий, і на камерній сцені показ вистав буде здійснюватися з виконанням всіх норм закону.

Нагадаємо, в Україні з 16 липня 2021 року набули чинності нові норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів про нововедення.

Як відомо, в березні Віталій Кім заявив, що за проєктно-кошторисною документацією на реконструкцію Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру необхідно виділити понад 100 мільйонів гривень. Нині таких коштів у бюджеті немає.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31