У Миколаєві голів громад навчали управляти своєю територією в умовах ринку земель

У Миколаївській обласній раді провели регіональний круглий стіл «Сучасні інструменти ефективного управління територією». Разом з фахівцями та експертами з аграрного та сільського розвитку землевпорядники та голови громад розбиралися, які можливості дає регіону зняття мораторію з продажу землі.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

У сесійній залі Миколаївської обласної ради голови громад зібралися, щоб обговорити перспективи та виклики, які постають перед їхніми територіями після відкриття ринку землі. Щоб розмова була практичною та з розборами вже успішних кейсів, залучили спеціалістів із земельних питань – представників напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку та Всеукраїнської асоціації громад.

Територіальні громади отримали не лише надширокі повноваження, а й безліч обов’язків. Постає багато викликів, пов’язаних з проведенням оцінки та інвентаризації землі, визначенням напрямків використання земельних ділянок та формуванням детальних планів територій. Щоб у всьому цьому розібратися, ми й запросили голів громад на такий захід, – розповів перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Георгій Решетілов.

В обласній раді кажуть, такі заходи дають змогу одразу виявити проблеми в територіальних громадах та знайти шляхи їх подолання. Нині земельна реформа має на меті посприяти переходу до ринкової системи управління і відійти від тої пострадянської моделі, яка існувала в країні до прийняття відповідного законодавства.

Всі знають, що ми беремо якісь приклади світової кращої практики, але законодавство і процедури – українські. Немає двох однакових земельних реформ, не можна запровадити однакові закони в країнах. У нас своя модель, яка відповідає сучасним вимогам економіки, – наголосив керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку Сергій Кубах.

Щоб учасникам було якомога легше розібратися в цих нелегких питаннях, USAID розробив спеціальні посібники, а експерти виокремили 7 важливих кроків, які вже час впроваджувати головам громад.

Спершу треба зібрати та оприлюднити всі дані про землі громад та зареєстрували право власності громадян на земельні ділянки. Потім позначити на карті землі для насадження лісів та створення рекреаційних об’єктів. Далі варто визначити, навіщо громаді потрібні земельні ресурси, як земля буде використовуватися найближчі кілька років і лише потім оприлюднювати карти громад.

Концентруйте свою увагу на ефективному управлінні не лише землями, а й усією вашою комунальною власністю. Буквально за кілька місяців Миколаївська обласна рада, взявши до себе оренду й дотримуючись всіх необхідних норм законодавства, підвищила надходження в бюджет по деяким об’єктам в 7-15 разів, – порадила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.

Також фахівці поділилися з учасниками круглого столу алгоритмом розробки комплексного плану просторового розвитку громади та представили Громадську антирейдерську платформу.

Нагадаємо, у Миколаївській обласній державній адміністрації проаналізували, скільки гектарів землі продали в регіоні за 100 днів земельної реформи та чи можна вважати її вигідною для області.

Раніше повідомлялося, Україна цього року зібрала найбільший урожай зерна за історію незалежності.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram