Зерно. Фото: pixabay.com

Україна цього року зібрала найбільший урожай зерна за історію незалежності

В Україні цього року намолотили 44,8 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Це рекордний показник за всю історію незалежної України.

Про це повідомляє онлайн-видання Агроцентр.

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, збирання ранніх зернових культур в Україні вже завершено. На площі 10,2 млн га намолотили 44,8 млн тонн зерна.

Зокрема, пшениці зібрали 32,8 млн тонн (при цьому найвища урожайність у Хмельницькій області – 65,2 ц/га), а ячменю – 10,94 млн тонн (найвища врожайність у 57,2 ц/га у Київський області). Гороху намолотили 570 000 тонн.

Лідером із намолоту зерна є Одеська область із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору, – зазначив міністр.

Нагадаємо, у червні порт «Ніка-Тера» почав перевалку нового врожаю зернових.

Раніше повідомлялося, Україна за результатами 2019-2020 маркетингового року в сукупності за обсягом експорту всіх зернових культур стала другим експортером в світі після США.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram